Marin Mema “trondit” Maqedoninë me “Shkupi, një histori Ilire” (VIDEO)

Gazetari i Top Channel dhe autori i emisioneve “Shqipëria tjetër”, ka tronditur Maqedoninë me emisionin e tij të radhës: ”Shkupi, një histori ilire”Memau ndal...

Krokodilët përdorin një sistem fantastik, për t’i mbijetuar temperaturave të ulëta (Video)

Mirëmbajtësit e një parku në Karolinën e Veriut të Shteteve të Bashkuara, kanë treguar formën fantastike që përdorin krokodilët, për të mbijetuar në temperatura...

Kjo është arsyeja përse civilizimet e lashta i kanë ndërtuar piramidat

Kjo është arsyeja përse civilizimet e lashta i kanë ndërtuar piramidat Autori: Lajmi.net Fun, Kuriozitete11:44, 14 November 2017 Një studiues që ka kaluar vite duke studiuar...

Këto janë ngjarjet më të trishta dhe emocionuese të vitit 2016(FOTO)

  Viti 2016-të, ishte vit i ndryshimeve të madha. Që nga humbja e Hillary Clinton në zgjedhjet presidenciale në Amerikë, deri tek sulmet në Aleppo, këto...

Borë e madhe në Shkretëtirën e Saharës(Video)

Këto skena të çuditshme nga Shkretëtira e Saharës shfaqin banorët duke rrëshqitur poshtë dunave të rërës pas reshjeve të mëdha të borës. Fotografët kanë kapur...

Reagimi i fëmijëve kur kuptojnë se Babadimri nuk ekziston (VIDEO)

Shumica e fëmijëve kur mësojnë për herë të parë që Babadimri nuk është i vërtetë, ata janë në gjendje jo të mirë emocionale. Këtë e...

Vendet më konsumuese të alkoolit në botë

Britanikët konsumojnë 3o shishe me verë, apo 180 gota brenda nj viti, sipas një hulumtimi të ri nga Movehub. Mesatarja që njerëzit shpenzon sillet 194...

Ky është emri më i bukur në botë

Nëse prisni në jetë një vajzë apo po bëni plane për fëmijë, ne ju njohim me emrin më të bukur në botë. Duket sikur...

Punë sekondash: Fotografi të bëra vetëm pak momente para se të ndodhte “katastrofa”! (Foto)

Koha është gjithçka kur vjen puna për të kapur një “goditje të madhe”. Dhe në këto raste, fotografët kanë ditur ta kapin atë. Siç edhe...

Të famshmit që ndërruan jetë gjatë këtij viti

Bota e artit ka humbur njerëz të mëdhenj gjatë vitit 2016, legjenda të muzikës të tillë si David Bowie, Prince, pastaj Sir Terry Wogan,...

Postimet e fundit