9 C
Skopje
E shtunë, 30 Maj, 2020
Ballina Lajme

Lajme

Nga 1 qershori, lëjohen deri në 200 persona në dasma

Trupi Koordinues Kombëtar, me propozim të Institutit të Shëndetit Publik të Malit të Zi, ka vendosur që nga data 1 qershor, të lëjohen të...

Banka Popullore: Lëvizje më të rëndësishme në bilancin pagesor në tremujorin e parë të vitit 2020

Në tremujorin e parë të vitit 2020, në transaksionet aktuale me jo-rezidentët, është realizuar deficit prej 157 milion euro, me deficit në shkëmbimin tregtar...

A do t’i blejmë më shtrenjtë makinat që tani e tutje?

Mbretëria e Bashkuar prodhoi vetëm 197 makina këtë prill, në rënie prej pothuajse 100% që nga prilli i vitit të kaluar, në shenjën e...

MSHIA me apel për qytetarët që ta instalojnë aplikacionin StopKorona: Të mbrojmë veten dhe më të afërmit

Në kushte të lehtësimit të masave restriktive StopKorona është mjet në duart tona për uljen e përhapjes së infeksionit, bëri thirrje sot Ministria e...

Të gjithë duan zgjedhje, por nuk pajtohen për datën

Në opinion, gjithnjë e më shumë po përflitet 5 korriku, si datë e mundshme për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoninë e Veriut....

Enti Shtetëror i Statistikës shënon 75 vjetorin

Enti Shtetëror i Statistikës më 1 qershor shënon jubileun – 75 vite nga ekzistimi i tij dhe me këtë rast promovoi ueb-faqe speciale për...

Carovska: Masa më rigoroze për ata hotelierë që nuk do t’i respektojnë protokollet

Zëvendëskryeministrja për çështje ekonomike, Mila Carovska, sot apeloi deri tek hotelierët dhe deri tek qytetarët që ta respektojnë protokollin me të cilin lejohet pranimi...

Presidenti Pendarovski realizoi bisedë telefonike me Papa Françeskun

Stevo Pendarovski, presidenti i Maqedonisë së Veriut realizoi bisedë telefonike me Papa françeskan, kreun e Kishës Katolike, ku u diskutua për takimin e anuluar...

Në bashkëpunim me UNICEF-in janë furnizuar respiratorë të rinj për shëndetësinë publike

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot mori pjesë në pranim dorëzimin e respiratorëve të rinj, të siguruara në bashkëpunim me Zyrën e UNICEF-it në...

Më Të Lexuara

Driton Zairi: Shitësi i mirë do të ju shes një veturë, kujdesi i mirë për klient ju shet 100 vetura

Mi-Da Grand Motors është e njohur si një kompani me përgjegjësi shoqërore. Misioni të cilin e ka kompania është që të siguroje mobilitet dhe...

Këshilli i Sigurimit nesër në ora 10:00 do të vendos nëse do të vazhdohet gjendja e jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet nesër në ora 10:00, e cila është dita e fundit, e gjendjes së jashtëzakonshme që më 15 maj...

Vuçiq: Jam i gatshëm të nis dialogun kur të formohet Qeveria në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka thënë se është i gatshëm të vazhdojë dialogun posa të formohet qeveria e re në Kosovë. Vuçiq i ka...

VMRO-DPMNE: Morbide të flasësh për zgjedhje në këtë situatë

Ashtu siç lëviz kurba e të infektuarve, po ashtu lëvizin edhe qëndrimet e partive politike për datën e zgjedhjeve. Sipas VMRO-DPMNE-së, rritja e numrit...

ASH: BDI shfrytëzon pandeminë Covid 19 si instrument për fushatë parazgjedhore!

Nuk është hera e parë që zyrtarë të BDI-së si ato të nivelit lokal dhe qendror keqpërdorin situatën me pandeminë Covid 19 për interesa...

Gjendet i vdekur një shtetas gjerman në Shkup

Një 42-vjeçar nga Gjermania u gjet i vdekur në Shkup. Gruaja që e gjeti e paraqiti atë në polici, pas të cilës u kontrollua...