E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
6 C
Skopje
Ballina Lajme

Lajme

Lazim Destani: Do të mbeten përgjithmonë në kujtesën time çastet e bukura që kemi kaluar së bashku

Ka ndërruar jetë afaristi i njohur nga Shkupi, pronar i kompanisë Gemak Trade dhe Hotel Park, Enver Maliqi. Ai ishte edhe zëvendëskryetar i Shkupit....

Nis prishja e pallateve të dëmtuara nga tërmeti

Ky është pallati i parë që u shemb Bashkia e Tiranës në zonën e Kombinatit i dëmtuar rëndë nga tërmeti i një viti më...

Zbulohet/Këto dy vende evropiane po e pengojnë liberalizimin e vizave për Kosovën

Franca dhe Holanda mbesin shtetet, të cilat e pamundësuan liberalizimin e vizave për Kosovën gjatë presidencës gjermane të Bashkimit Evropian, e cila mbaron më...

Juristët thonë se aktakuza ndaj ish-krerëve të UÇK-së, nuk ka prova të qëndrueshme

Njohësit e çështjeve të drejtësisë thonë se aktakuza ndaj ish-krerëve të UÇK-së, nuk ka prova të qëndrueshme. Sipas tyre, është e çuditshme se si...

Sulm me makinë në Gjermani, disa të vdekur dhe të plagosur

Një sulm me makinë ka ndodhur në një zonë këmbësorësh në Trier, Gjermani. Siç shkruan Bild, të paktën 2 qytetarë kanë humbur jetën, ndërsa të...

Çfarë qëndron pas përplasjes publike midis Serbisë dhe Malit të Zi?

Për qeverinë e re të Malit të Zi, një përplasje publike me Beogradin për një vendim më shumë se 100 vjet më parë nuk...

LSDM akuzon VMRO – DPMNE se po bllokon punën e Kuvendit

Partia maqedonase në pushtet LSDM, akuzoi VMRO-në opozitare se me qëllim po bllokon punën e Kuvendit. Jovan Mitrevski, koordinator i grupit parlamentare të LSDM-së,...

Në Maqedoni kundër Covid-19 fillimisht do të vaksinohen rreth 400 mijë persona

Programi Covax, pjesë e të cilës është edhe Maqedonia e Veriut parasheh gjithsej 833.000 doza të vaksinës kundër Covid-19 për 20 për qind të...

Mickoski: Janë momente në të cilën vendoset e ardhmja e fëmijëve dhe nipërve tanë

Kryetari i VMRO-DPMNE-së në fjalimin e sotëm para Qeverisë tha se këto janë momente në të cilën vendoset për të ardhmen e fëmijëve dhe...

Më Të Lexuara

Maqedoni: Borë në Kodrën e Diellit, komunikacioni zhvillohet pa probleme

Trafiku rrugor në Maqedoni zhvillohet në rrugë të lagështa. Në Kodrën e Diellit dhe Stracin ka reshje të dobëta dëbore, por komunikacioni zhvillohet pa...

Rrëfimi i ish-ushtarit të UÇK-së që ishte 16 vjeç në luftë, bashkëluftëtar me babën e tij

Bekim Juniku nga Gjakova ditëlindjen e 16-të e kishte festuar në vijat e frontit, kur si një djalë tepër i ri i ishte bashkuar...

Lutfi Haziri thotë se situata me koronavirus në Gjilan është alarmante

Lutfi Haziri thotë se situata me koronavirus në Gjilan është alarmante. Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka deklaruar se situata me COVID-19 në...

Vazhdojnë negociatat me Bullgarinë

Bisedimet për tejkalimin e mospajtimeve me Bullgarinë vazhdojnë ditëve në vijim në nivel të grupeve punuese, e udhëhequr nga ministrat për punë të jashtme...

Podujeve e Mitrovicë, votohet për kryetarët e rinj

Më 29 nëntor, qytetarët e dy komunave të Kosovës, Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut zgjedhin kryetarët e rinj. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

​Shqiptarët e veriut apelojnë për dalje masovike në zgjedhje

Banorët shqiptarë të veriut të Mitrovicës kanë apeluar që bashkëkombasit e tyre të dalin në numër sa më të madh në zgjedhjet e jashtëzakonshme...