LSDM: çdo familje katëranëtarëshe që s’ka të ardhura do të merr 12.000 denarë

LSDM sot në konferencë shtypi paralajmëroi politika të mbrojtjes sociale që duhet të mundësojnë siguri për qytetarët dhe familjet dhe t’i përfshijnë të gjithë...

Ziadin Sela: Refuzova postin e kryeparlamentarit!

Kryetari i LR-PDSH-së Ziadin Sela sonte ishte i ftuar në studion e ‘’Struga TV’’  ku shpalosi qëndrimet e tij në lidhje me situatën aktuale...

Gazetari e shan Maqedoninë: Ta q**sha shtetin për të cilin Shqipëria është perëndim (Foto)

  Gazetari Bernard Karakash, i gazetës kroate Veçernji List ka bë një reportazh lidhur me situatën në Shqipëri dhe protestat opozitare. Reportazhin e ka filluar...

Mesila Doda urgjentisht të shpallet qytatare nderi e Komunës së Tetovës ose Kërçovës !!!

Baki Sulejmani/ Qeveria e Iliridës është mjaftë e indinjuar me sulmet deklarative dhe joserioze , joetike e aq më pak direkte, të orkestruara nga MPJ...

Ka ndërruar jetë Sali Seli, simboli i humanitetit në Gostivar

Sot në orët e paraditës, ka ndërruar jetë në moshën 77 vjecare , Sali Selimi-Kryetar I Organizatës “El-Hilal” dega në Gostivar. Sali Selimi do të...

Bilalli: Patriotizmi i partive politike shqiptare është bosh

Mos formimi i qeverisë dhe zgjatja e këtij procesi ka vënë në pikëpyetje rëndësinë apo kredibilitetin e partive shqiptare në vend. Për profesorin universitar...

LSDM: Presioni mbi nxënësit është vepër penale

LSDM-ja përmes një komunikate të dërguar për Telegrafin në Maqedoni, ka reaguar ndaj lajmit se në Gjimnazin e Prilepit, drejtori po bën presine mbi...

Sela në “Rruga drejt”: Qeveria edhe pa mandatin e Ivanovit! (Video)

Për të debatuar mbi krizën politike sonte në “Rruga drejt...” në televizionin Alsat-M që do të transmetohet në ora 22.30 i ftuar është  lideri...

Media gjermane: Ivanov po ec rrugës së diktatorit të dhunshëm Milosheviq

Gazeta gjerman “Frankfurter Allgemeine Zeitung” në një artikull dedikuar krizës politike në Maqedoni shkrun se, presidenti Ivanov po ndjek rrugën e diktatorit të dhunshëm,...

Zëvendësprinci saudit lavdëron presidentin Trump, thotë se është një mik i vërtetë i myslimanëve

Zëvendësprinci i Arabisë Saudite ka thurur lavde për presidentin amerikan, Donald Trump, pas takimit të tyre, duke e quajtur atë një “mik të vërtetë...

Postimet e fundit