Paris, policia plagos një person me çekiç në duar

Policia franceze i është përgjigjur në kohë një situate sigurie jashtë Katedrales “Notre-Dame” në Paris, duke qëlluar dhe plagosur një person me çekiç në...

Sondazh: Për cilin kandidat do të kishit votuar në Gostivar

Nëse nesër do të mbaheshin zgjedhjet për komunën e Gostivarit, për cilin kandidat do të kishit votuar: Arben Taravari  / Aleanca për Shqiptarët Nevzat Bejta   / ...

Punëtorët e Jugohromit për dy orë rresht bllokuan autostradën Tetove-Shkup

“As moti i lig dhe të reshurat e shiut nuk kanë ndaluar sot punëtorët e Jugohromit,që të dalin në protestë, për të kërkuar, siç...

Nevzat Bejta, nëpërmjet firmës “Kartel” të Irfan Jasharit bllokon xhiro-llogarinë e gjimnazit të...

Firma private “Kartel” nga Gostivari, e njohur si një ndër firmat më të afërta me ish kryetarin e komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta, ka...

Përmbaruesit e Maqedonisë paralajmërojnë grevë

Për herë të parë pas 13 vjetëve, zyrat e përmbaruesve do të jenë të mbyllura dhe me këtë paralajmëruan grevë për ditën e enjte. Thonë...

Xhaferi: Është vonë të diskutohet për Kodin Zgjedhor

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi thotë se është vonë të organizohet diskutim publik rreth ndryshimeve të Kodit Zgjedhor, të cilat po sillen në procedurë...

ZULLUMI QEVERITAR U PËRBALL ME MLLEFIN QYTETAR (Foto)

ZULLUMI QEVERITAR U PËRBALL ME MLLEFIN QYTETAR.Para disa ditësh Isa Mustafa tha se do ta zbatojë "Zajednicën" pavarësisht vendimit të Gjykatës Kushtetuese. Ai tha...

Osmani: Shqiptarët kurrë nuk e përdorin himnin shtetëror

Shumë pyetje janë vënë “nën tepih”, megjithatë asnjëherë nuk u zgjidhën. A e dini se shqiptarët kurrë nuk e kanë përdorur himnin e shtetit?...

”Shqiptarët me dy shtete, mos vallë duhet t’ua japim edhe Maqedoninë?”

Kongresi Botëror Maqedonas (KBM) i ka bërë apel LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së që të arrijnë një marrëveshje pajtimi dhe bashkimi gjithë maqedonas, përballë Platformës shqiptare....

Policia ofron 10 mijë euro shpërblim për ata që japin informata për vrasjen...

Policia e Kosovës po kërkon ndihmën e qytetarëve që të identifikojë sa më shpejtë vrasësit e Oliver Ivanoviqit. Ata përmes një njoftimi bëjnë me dije...