Mbretëresha britanike ende e ftohur, mungon në meshën e Vitit të Ri

Mbretëresha Elizabeta e Britanisë së Madhe nuk do të marrë pjesë në meshën e Vitit të Ri sot për shkak të ftohjes, njofton Pallati...

Shokon ish-polici rus: Kam vrarë 81 femra

Një ish-polic rus me origjinë nga Siberia, Mihail Popkov, ka pohuar para gjykatës se është përgjegjës për vdekjen e 81 grave, por që fillimisht...

`Sfidë bërthamore!` Pakistani teston raketat e reja duke vazhduar garën me Indinë

Ushtria pakistaneze ka thënë se ka kryer me sukses testet e raketave të reja tokë-tokë dhe të cilat kanë mundësi të bartin koka bërthamore...

Uragani “Maria” mbërrin në Porto Riko, fillon “shfarosjen” (VIDEO)

Uragani “Maria” tashmë është në kategorinë e katërt dhe duket se sapo ka mbërritur në Porto Riko. Shërbimi Meteorologjik njoftoi se: “Maria” po godet Porto Rikon me erëra me shpejtësi 250...

Trump -gjykatësve: Edhe një student i dobët i shkollës së mesme do të më...

Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kritikuar ashpër argumentet kundër urdhrit të vet ekzekutiv për t’ua ndaluar hyrjen në SHBA qytetarëve nga shtatë vende...

A po afron lufta? Viktima e fundit e Koresë së Veriut

Otto Warmbier ka ndërruar jetë, gjashtë ditë pasi u kthye në SHBA nga Koreja e Veriut. Studenti 22-vjeçar u kthye në koma në shtëpinë e...

Zbulohet avioni i Luftës së Dytë Botërore në Paqësor

Turistët presin të dëshmojnë mrekulli të papritura kur eksplorojnë botën. Por turistët që vizituan arkipelagun mikronezian të Palau zbuluan një pamje të pazakontë, të...

Berlin – Nëntë persona të vdekur së paku 50 të lënduar !

Të paktën nëntë persona kanë humbur jetën, derisa mbi 50 tjerë janë lënduar kur një kamioni është futur në një treg të Krishtlindjeve në...

Terrorizmi, jo më prioritet i SHBA, Mattis: Konkurenca ushtarake me Kinën e Rusinë, parësore

Terrorizmi nuk është më prioriteti i Shteteve të Bashkuara. Sekretari i Mbrojtjes, James Mattis tha se tashmë prioritet është konkurrenca me fuqitë e tjera...

40 shtëpi shkatërrohen nga rrëshqitja e tokës në Kinë

Rreth 40 shtëpi janë shkatërruar plotësisht nga rrëshqitja e tokës në jugperëndim të KInës, ndërsa më shumë se 141 persona rezultojnë të zhdukur. tre...

Postimet e fundit