Amerika sanksionon zyrtarët turq

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione ndaj Ministrit të Drejtësisë, Abdulhamit Gul, si dhe Ministrit të Brendshëm të Turqisë, Sulejman Soylu, lidhur me burgimin...

Zgjedhjet në Francë, mes frikës për sulme dhe kërcënimit të ISIS

Në mbyllje të fushatës për zgjedhjet presidenciale franceze, kandidatja e së djathtës ekstreme, Marine Le Pen tha se besonte në një fitore surprizë të...

Serbia dhe Turqia pajtohen për plan të përbashkët kundër terrorizmit

Ministri i brendshëm serb, Nebojsha Stefanoviq dhe nënsekretari i ministrisë së brendshme turke, Muhter Inxhe, janë pajtuar sot në Beograd për të hartuar planin...

“Putin i gatshëm për luftë. Rusia gjithnjë më shumë po zotëron ujërat botërore”

“Rusia po zhvillon aktualisht veprimtarinë me të madhe detare që nga fundi i Luftës së Ftohtë. Luftanijet e saj dhe nëndetëset shpesh fluturojnë në...

ISIS-i kërcënon me fushatë terroriste në Ballkan: Ushtarët e Kalifatit do të ecin nëpër...

I ashtuquajturi Shteti Islamik (ISIS) është betuar që do tu heqë kokat e të pafeve dhe se do të vrasë serbët, kroatët dhe ‘tradhtarët’...

NATO vazhdon samitin, në fokus Afganistani

Udhëheqësit e NATO-s pritet të kthejnë vëmendjen sot kah konflikti në Afganistan. Ata mblidhen në ditën e dytë të samitit në Bruksel, i cili deri...

Dënohet me tre vite burgim krijuesi i lojës “Balena e kaltër” (Foto)

Krijuesi i lojës vdekjeprurëse “Balena e kaltër” është dënuar me tri vite burgim, pasi kishte pranuar fajin se kishte nxitur shumë të rinj të...

Italia mbulohet nga dëbora

Bora ka ndaluar në Piemonte dhe tani alarmi është për ngricat. Nuk ka më shi në Liguria, por ka ndërprerje të qarkullimit. Moti i keq...

Indi, avioni del jashtë piste, shmanget tragjedia

Pasagjerët thanë se teksa avioni merrte shpejtësi në pistë, ishte e qartë se nuk po ngrihej dot, por rrëshqiti jashtë saj.   Sikur të mos mjaftonte...

Pse pengjet e ISIS-it në regjistrimet e ekzekutimit janë të qetë?

Videoja e ekzekutimeve të lëshuara nga ushtarët e Shtetit Islamik pothuajse gjithnjë ngre dyshime rreth skenave të vërteta ose fiktive. Islamistët kurrë nuk tregojnë momentin...

Postimet e fundit