E diel, 20 Shtator, 2020
13 C
Skopje

Bota

përjetshëm për shoferët që shkaktojnë aksidente fatale, teksa përdorin celularin në timon

Në Britaninë e Madhe, shoferët që shkaktojnë aksidente fatale, teksa përdorin celularët do të ndëshkohen me burgim të përjetshëm. Sipas lajmit të BBC-së, në fillim...

A mund të veprojë coronavirusi drejtpërdrejt në tru?

Dhimbjet e kokës, konfuzioni dhe jermi i përjetuar nga disa nga të sëmurët me COVID-19 mund të jenë rezultat i një depërtimi të drejtpërdrejtë...

Edi Rama takon Erdoganin në rezidencën e tij në Marmaris

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot ka takuar presidentin turk Rexhep Taip Erdogan në rezidencën verore në Marmaris. Siç bën të ditur në Facebook kryeministri...

Berlusconi shërohet nga COVID-19

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi, njëherë lideri i Partisë Forza Italia është shëruar nga COVID-19. Ish-kryeministri italian ka qëndruar 12 ditë rresht në spital, që prej...

Ishte takuar me kardinalin i cili rezultoi më pas pozitiv, gjendja e Papa Françeskut po monitorohet vazhdimisht – pohojnë nga Vatikani

Papa Françesku është duke u monitoruar vazhdimisht nga mjekët në rast të ndonjë rreziku nga coronavirusi, deklaroi të hënën një zyrtar i lartë i...

Britania do të vuaj më shumë po të dështojnë bisedimet pa BREXIT-it

BRITANIA DO TË VUAJË MË BE është i përgatitur po të dështojnë bisedimet pas Brexitit, ndërsa ekonomia e Britanisë do të përballet me "pasoja...

Vazhdojnë protestat e opozitës në Bjellorusi

Dhjetëra e mijëra persona kanë dalë nëpër kryeqendër të Bjellorusisë, Minsk dhe në qytetet tjera, në protestën e radhës masive kundër presidentit Alexander Lukashenko,...

Sekreti i danezëve: Pse Danimarka është shteti më i lumtur në botë?

Dan Buettner është eksplorues i ‘National Geographic’ dhe autor i librit “The blue Zones of Happiness: Lessons from the World’s Happiest People”. Ai kësaj radhe...

Sllovenia shkurton karantinën

Në Slloveni prej të dieles, koha e karantinimit është shkurtuar nga 14 në 10 ditë, për udhëtarët që vijnë nga shtetet me rrezikshmëri të...

Më Të Lexuara

Liga e Evropës: Shkëndija ia del me 10 lojtar, fiton kundër Botosani për të kaluar në raundin tjetër

Shkëndija ka shënuar një fitore me rëndësi të madhe. Skuadra shqiptare nga Maqedonia Veriore, Shkëndija ka shënuar fitore minimale në udhëtimin në Rumani, kundër Botosani. Golin...

Kusari: Është mëkat për vendin kush përfaqëson dhe mbron asetet e shtetit

Liqeni i Ujmanit është bërë shkak i përplasjes ndërmjet kryeministrit, Avdullah Hoti dhe deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila. Kjo e fundit tha se është...

Supper gol nga Ibraimi, Shkëndija në avantazh ndaj Botosanit në Rumani

Shkëndija ka kaluar në avantazh ndaj Botosanit me rezultat 0 me 1. Ibraimi ka shënuar në minutën e 3′ një super gol, PAS pak video...

Cakaj: Me Maqedoninë e Veriut kemi mision të përbashkët

Ministri i punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj ka qëndruar në vizitë zyrtare në Maqedoni ku është takuar me homologun e tij Bujar...

Bullgaria kushtëzon bisedimet për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

Bullgaria po kërkon mbështetje nga Bashkimi Evropian, që në kuadër të kornizës negociuese mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së, të futet edhe Marrëveshja për...

Gent Cakaj sot për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, sot (17 shtator) 2020 do të ketë takim bilateral me Ministrin...