E diel, 20 Shtator, 2020
13 C
Skopje

Bota

Kryeministri izraelit të martën u drejtohet me video-mesazh popullit të Kosovës – A do ta shpallë njohjen nga Izraeli?

Fiks dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës...

Protestë kundër Netanyahut në Jerusalem

Mijëra qytetarë kanë protestuar sonte në Jerusalem, kundër kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu. Siç raportojnë mediat izraelite, të cilat i përcjell edhe AP-ja, diku rreth 10,000...

Europa në pragun e valës së dytë të koronavirusit

Franca shpall 12 zona të kuqe, Zvicra dhe Italia me shifra në rritje Franca ndodhet në situatë kritike, me 9,406 raste të reja në 24...

Rikthehen jelekëverdhët, protesta pavarësisht pandemisë

Protestuesit jelekëverdhë janë rikthyer ne rrugët e Parisit, duke detyruar policinë të shtojnë praninë e saj në kryeqytetin francez, ndërsa mbi turmat u përdor...

Më 14 shtator rinis Lotaria Amerikane, ambasada e SHBA publikon detajet

Ambasada Amerikane njofton se më 14 shtator rinis procesi i aplikimeve për Lotarinë Amerikane. Përmes një njoftimi të postuar në faqen zyratre në Facebook,...

Çfarë dëme mund t’i shkaktojë trupit tuaj nëse njëkohësisht sëmureni nga gripi dhe COVID-19?

Ndërsa mjekët shqetësohen për periudhën e coronavirusit dhe gripit që mund të mbingarkojë sistemin e kujdesit shëndetësor, amerikanët duhet të luftojnë me një mundësi...

Richard Grenell sulmon CNN-in

I dërguari special i Shtëpisë së Bardhë për negociatat midis Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, kritikoi rrjetin kabllor televiziv CNN. Kritikat i bëri sepse, sipas...

A mund të bëjë rikthim të fuqishëm Donald Trump në zgjedhjet presidenciale amerikane?

Gjersa kanë mbetur 53 ditë para se votuesit të vendosin për fatin e tij politik, ka pasur lëvizje që sugjerojnë se rënia politike e...

Përdhunuesit e fëmijëve në shtetin federal të Nigerisë do të dënohen me kastrim

Përdhunuesit e fëmijëve në shtetin federal të Nigerisë do të dënohen me kastrim “si qentë”. Shteti federal nigerian i Kadunas ka miratuar një ligj, sipas...

Më Të Lexuara

Liga e Evropës: Shkëndija ia del me 10 lojtar, fiton kundër Botosani për të kaluar në raundin tjetër

Shkëndija ka shënuar një fitore me rëndësi të madhe. Skuadra shqiptare nga Maqedonia Veriore, Shkëndija ka shënuar fitore minimale në udhëtimin në Rumani, kundër Botosani. Golin...

Kusari: Është mëkat për vendin kush përfaqëson dhe mbron asetet e shtetit

Liqeni i Ujmanit është bërë shkak i përplasjes ndërmjet kryeministrit, Avdullah Hoti dhe deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila. Kjo e fundit tha se është...

Supper gol nga Ibraimi, Shkëndija në avantazh ndaj Botosanit në Rumani

Shkëndija ka kaluar në avantazh ndaj Botosanit me rezultat 0 me 1. Ibraimi ka shënuar në minutën e 3′ një super gol, PAS pak video...

Cakaj: Me Maqedoninë e Veriut kemi mision të përbashkët

Ministri i punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj ka qëndruar në vizitë zyrtare në Maqedoni ku është takuar me homologun e tij Bujar...

Bullgaria kushtëzon bisedimet për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

Bullgaria po kërkon mbështetje nga Bashkimi Evropian, që në kuadër të kornizës negociuese mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së, të futet edhe Marrëveshja për...

Gent Cakaj sot për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, sot (17 shtator) 2020 do të ketë takim bilateral me Ministrin...