E martë, 1 Dhjetor, 2020
0.5 C
Skopje
Ballina Lajme Maqedoni

Maqedoni

Nuk janë të miat dikush../ Me çantën plot me para brenda ish presidenti i këtij shteti kapet në aeroport

Ish presidenti i Hondurasit, Manuel Zelaya deklaroi se u ndalua në mënyrë të padrejtë ditën e premte në aeroportin ndërkombëtar të Toncontin, pasi në...

Milloshoski: Sot protestë e re për dorëheqjen e Zaevit

Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski sot bëri të ditur se do të ketë protestë të re në të cilën do të kërkohet...

MPJ dënon ashpër përdhosjen e monumentit në Ohër për viktimat e aksidentit tragjik me anijen “Ilinden”

Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut dënon ashpër aktin vandal të përdhosjes së monumentit në Ohër për viktimat e...

Reparti i Neurologjisë në Gostivar do të shërbejë si Covid Qendër

Rritja e numrit të të infektuarve në rajonin e Gostivari bëri që spitali ‘Ferid Murad’ t’i rrisë kapacitetet për pacientët me coronavirus. Në repartin...

Ministri Filipçe për vizitë në Prilep, do të bisedohet për gjendjen epidemiologjike në qyte

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot do të jetë për vizitë në Prilep ku do të bisedojë me kryetarin e Komunës së Prilepit, Ilija...

Strugani Vasko Jolevski e ktheu me postë pasaportën bullgare

Vasko Joleski nga Struga, pas gati dy dekadash me pasaportë bullgare, sot përmes postës ua ktheu pasaportën dhe të gjitha dokumentet tjera personale autoriteteve...

Regjistrohen 28 viktima dhe 1.093 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 3.084 teste, ndërsa janë regjistruar 1.093 raste të reja me covid-19, njofton...

Arrestohen dy vjedhës në Shkup

MPB informon se kanë arrestuar dy persona për shkak të grabitjes së një filale të kompanie financiare. Oficerët e policisë nga Stacioni Policor Qendër sot...

Mariçiq: Gjuha dhe identiteti maqedonas nuk janë në tryezë

Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq, deklaroi se ai qëndron plotësisht pas Kryeministrit Zaev dhe qëllimet e tij të sinqerta në hapjen e rrugës për...

Më Të Lexuara

Arrestohen dy vjedhës në Shkup

MPB informon se kanë arrestuar dy persona për shkak të grabitjes së një filale të kompanie financiare. Oficerët e policisë nga Stacioni Policor Qendër sot...

Mariçiq: Gjuha dhe identiteti maqedonas nuk janë në tryezë

Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq, deklaroi se ai qëndron plotësisht pas Kryeministrit Zaev dhe qëllimet e tij të sinqerta në hapjen e rrugës për...

Maqedoni: Nuk ka plan për reformat në administratë

Shkurtimi i administratës për momentin ka mbetur vetëm premtim dhe nuk dihet nga do të fillojë, sa nëpunës do të pësojnë dhe madje as...

Maqedonia në ditët në vijim do të goditet nga një valë e ftohtë

Një valë e ftohtë do të godasë Maqedoninë. Në vend nesër do të mbajë mot i qëndrueshëm me temperatura të ulëta në mëngjes. Gjatë ditës...

Arrestohen dy shtetas të Kosovës në Maqedoni, po transportonin lëndë narkotike

Policia e Maqedonisë ka arrestuar dy shtetas të Kosovës të cilët po transportonin lëndë narkotike drejt Turqisë. “Departamenti për Asgjësimin e Krimit të Organizuar Veles...

Shahpaska: Reforma sociale po jep rezultate

Kujdesi për të gjithë do të thotë mundësi dhe kushte të barabarta për të gjithë qytetarët, reforma sociale po jep rezultate, tha Ministrja e...