Rasmussen: Vendet anëtare të BE-së nuk mund ta injorojnë Maqedoninë e Veriut

Ish-kryeministri i Danimarkës, Anders Fogh Rasmussen nëpërmes profilit të tij në rrjetin social “Twitter” rekomandon se Maqedonia ka tejkaluar problemin më serioz, kontestin me...

BDI dhe Ali Ahmeti drejt greminës së pashmangshme, ja kush e thotë?!

BDI ndodhet në tatëpjetën më të madhe drejt greminës po aq të madhe prej ekzistencës së saj dhe asnjë shenjë tash për tash nuk...

“El Cheka”, publikon përgjim për deputetin e BDI-së

Si duket edhe përkundër presionit dhe mbylljes së profileve të El Cheka-s vazhdon publikimi i materialeve të përgjuara ndaj krerëve të BDI-së. Para pak çasteve...

Komuna e Vrapçishtit finansohet me dy projekte nga Agjencioni për përkrahje finansiare dhe zhvillim...

“Komuna e Vrapçishtit me dy projekte që do të finansohen nga Agjencioni për përkrahje finansiare dhe zhvillim rural. - Rruga në fshatin Gradec që lidhet...

“TABELAT”, 68 institucione ende me emra të vjetër

Institucionet nuk po i respektojnë afatet për ndryshimin e tabelave. Edhe pse qeveria mori vendim që deri në mars të ndryshohen tabelat e...

Dega e BDI-së në Likovë mbron Ali Ahmetin: Stuhia s’mund t’i lëkund malet.

Web faqja Dega e BDI-së Likovë ka reaguar lidhur përgjimet e shfaqura në rrjete sociale. Në reagim theksohet se po tentohet të njollosohet figura e Ali...

Prokurorja Fetai zbulon: Ka mijëra inçizime, mesazhe dhe transkripte për “Monstrën”

Prokurorja special publik Fatime Fetai, sonte në 1TV deklaroi se ka shumë regjistrime dhe mesazhe rreth rastit “Mon*stra” por megjithëse sipas saj shumë prej...

Tetovë, prurjet e lumit në fshatin Poroj dëmtojnë urën

Prurjet e lumit në fshatin Poroj të Tetovës, pas shirave të rrëmbyeshëm të ditë së sotme dhe që vazhdojnë me intensitet të lartë ende,...

Rrëfimi ekskluziv i Talat Xhaferit për sulmet e Gruevskit gjatë votimit të ligjit për...

Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë Veriore, Talat Xhaferi dhe gazetari i gazetës “Bota sot”, Kushtrim Maliqi Intervistë ekskluzive me Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë Veriore,...

Rikonstruimi i qeverisë, RDK-ja mbetet pa ministri!?

Ndonëse pritej rikonstruim i përmasave më të mëdha, në mesin e afër tetë ministrave të përfshirë nga “fshesa” e kryeministri Zoran Zaev mësohen të...

Postimet e fundit