E hënë, 25 Tetor, 2021

Anketa më e re nga CRPC: Bekim Pocesta nga Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa...

0
Në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale që do të mbahet më 31 tetor, qytetarët e Dibrës do t'i japin më shumë mbështetje kandidatit...

Profesoresha Besa Kadriu bën ftesë për mobilizim dhe ndryshim, mbështet publikisht Kasamin

0
Profesoresha universitare, Besa Kadriu në mënyrë të hapur ka dalë në mbështetje të Bilall Kasamit në garën për Tetovën. Profesoresha Kadriu duke elaboruar një...

LSDM, BESA dhe BDI bëhen bashkë për Kumanovën

0
FacebookTwitterMessengerViberWhatsAppShare Kryetari i LSDM-së Oliver Ilievski dhe përfaqësues të BDI e BESA janë takuar së bashku. Ai ka marrë mbështetjen e dy palëve për raundin e...

Arianit Hoxha me zemër për Lsdm-në, e “djeg” Bilall Kasamin për të fituar Zaevi

0
Në paraqitjet e tij televizive ishte shumë decid se Lëvizja BESA nuk lëviz nga koalicioni me LSDM-në dhe se dëshirojnë të qëndrojnë ende në...

Edhe sot mot i ngrohtë, nga nesër reshje shiu

0
Moti gjatë paradites në lugina do të jetë me mjegull dhe vranësira të pakta. Gjatë ditës do të jetë me diell, kurse gjatë ditës vranësirat...

Fatmir Izairi: Nëse fitoj, sërish do ju marr qytetarëve nga 300 euro për të...

0
Në debatin televiziv të zhvilluar sonte në Rruga drejt, ku të ftuar ishin kandidatët për kryetar të Komunës së Zhelinës, që garojnë në...

Këshilltarët komunalë duhet të presin përfundimin e afatit ligjor për të marrë certifikatat

0
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, në fund kë kësaj të jave, ose në fillim të javës tjetër, duhet tu ndajë mandatet këshilltarëve për këshillat komunal...

Arsovska: Do të blejmë 250 eko-autobusë të rinj, transporti në Shkup do jetë pa...

0
Kandidatja e pavarur për Qytetin e Shkupit, e mbështetur nga VMRO DPMNE-ja, Danella Arsovska, tha se kryetari aktual Petre Shilegov ka realizuar vetëm 5%...

Zgjedhjet lokale 2021, BDI kërkon mbështetje në rrethin e dytë në Kërçovë

0
Kandidati i BDI-së për kryetar të Komunës së Kërçovës, Famir Dehari, kërkon mbështetjen e qytetarëve në raundin e dytë zgjedhor. Ai thotë se janë...

Kasami: Pres votat edhe nga LSDM në rreth të dytë

0
Kryetari i Lëvizjes Besa i cili ndodhet në rreth të dytë për kryetar të Tetovës, Bilall Kasami sot tha se edhe pse nuk janë...