E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
6 C
Skopje
Ballina Lajme Rajoni

Rajoni

HOTI PARA FSK-SË: UÇK KA BËRË LUFTË TË DREJTË PËR LIRI

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë sot para pjesëtarëve të Forcave të Sigurisë së Kosovës se Ushtria Çlirimtare e Kosovës ka bërë luftë...

Washington Post: Vuçiqi të kërkojë falje për gjenocidin, pastaj hyn në Kosovë

Gazeta e famshme amerikane, “The Washington Post”, ka shkruar për deklaratën e Ministres së Jashtme të Kosovës, e cila të mërkurën tha se presidenti...

VJOSA OSMANI ANULON KONKURSET NË KUADËR TË ZYRËS SË PRESIDENTIT

U.D e presidentes Vjosa Osmani, ka marrë vendim që të anulohen të gjitha konkurset aktive për rekrutim në kuadër të Zyrës së Presidentit. Po ashtu...

Rrahje masive në Deçan, përdoren edhe thika – lëndohen katër persona

Pesë persona janë përleshur mes vete sot rreth orës 12:00 në afërsi të Kuvendit Komunal, në Deçan. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i...

Lajcak në krah të Vucic-it/ Qortime Kosovës se i ndaloi hyrjen

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pohoi se i ka mbërritur një letër nga i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajcak,...

Ekaterina Trendafilova riemërohet kryetare e dhomave të specializuara të Kosovës

Autoriteti Emërues, ambasadori Lars-Gunnar Wigemark, riemëroi gjykatësen Ekaterina Trendafilova si Kryetare të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) edhe për katër vjet, Ky emnërim hyn...

HOTI KA PRANUAR NJË LETËR NGA LAJÇAK-U PËR VIZITAT E ZYRTARËVE SERBË NË KOSOVË

Kreu i Ekzekutivit, Avdullah Hoti, ka pranuar një letër nga i dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, njofton Insajderi. Kjo letër është...

Mali i Zi hap kufirin me Shqipërinë me orar/ Ja kur mund të lëvizni

Autoritetet policore malazeze, nëpërmjet një njoftimi zyrtar kanë informuar se për shkak të pandemisë, duke nisur nga sot, datë 25.11.2020 dhe çdo ditë, deri...

Hoti për emërimin e Konsullit në Çeki: Nuk kam qenë në dijeni, emërimi nuk u bë në koordinim me mua

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se për emërimin e djalit të deputetit Haxhi Shala, si Konsull i Përgjithshëm në Pragë të Çekisë, nuk...

Më Të Lexuara

Podujeve e Mitrovicë, votohet për kryetarët e rinj

Më 29 nëntor, qytetarët e dy komunave të Kosovës, Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut zgjedhin kryetarët e rinj. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

​Shqiptarët e veriut apelojnë për dalje masovike në zgjedhje

Banorët shqiptarë të veriut të Mitrovicës kanë apeluar që bashkëkombasit e tyre të dalin në numër sa më të madh në zgjedhjet e jashtëzakonshme...

Filipçe: Qytetarët gjatë kësaj periudhe duhet maksimalisht të jenë të përgjegjshëm

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë vizitës së tij të djeshme në Prilep, tha se festat në shtëpi dhe grupimet ishin arsyeja kryesore që...

Masat e tashme në Maqedoni japin rezultate, nuk ka nevojë për kufizime të reja

Gjithsej 1.248 pacientë me coronavirus mjekohen nëpër spitalet e Shkupit të qyteteve tjera dhe se ka shtretër të lirë. Të gjitha repartet disponojnë vende...

Maqedonia e Veriut vazhdon negociatat me Bullgarinë

Bisedimet për tejkalimin e mospajtimeve me Bullgarinë vazhdojnë ditëve në vijim në nivel të grupeve punuese, e udhëhequr nga ministrat për punë të jashtme...

Reekeri i shkruan Zaevit: Ju inkurajojmë edhe juve edhe vendet e BE-së që të kërkoni zgjidhje të kontesteve jashtë eurointegrimit

“Ju inkurajojmë edhe juve, edhe vendet anëtare të Bashkimit Evropian që të vazhdoni të kërkoni zgjidhje për kontestet bilaterale jashtë procesit për integrim vendit...