16 C
Skopje
E martë, 26 Maj, 2020
Ballina Lajme Rajoni

Rajoni

Thaçi: Kurti e uzurpoi zyrën e kryeministrit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, deklaroi sot se ushtruesi i detyrës kryeministër Albin Kurti, “po sillet si njeri jashtë ligjit” dhe se e ka...

Grenell mbetet në krye të dialogut Kosovë-Serbi, pret rifillimin e tij pasi të formohet Qeveria e re

Vendosja e taksës 100 për qind për mallrat e importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, nga Qeveria Haradinaj në nëntor të vitit 2018,...

Kurti: 24 maji 1992, datë kur populli konfirmoi pavarësinë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se zgjedhjet e 24 majit të vitit 1992 janë një ngjarje me peshë që duhen...

Vjosa Osmani nderon te varri i Rugovës, jep një premtim në nderim të Presidentit

  Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani, në prag të 25 Majtit, Ditës së Presidentit ka bërë nderime te varri i Presidentit Ibrahim Rugova....

“Heq dorë” nga faqja e Facebook-ut/ Rama, tani me “TikTok”

Karantina ka bërë që njerëzit të fokusohen te teknologjia më shumë se kurrë më parë. Edhe kryeministri Edi Rama, ka gjetur një hobi të...

BIK: Përdorni mjetet elektronike për të komunikuar në Fitër Bajram

Zyrtari i BIK-ut, Ekrem Simnica, u ka bërë thirrje besimtarëve myslimanë që për këtë Fitër Bajram të respektojnë masat e vendosura nga institucionet shëndetësore...

Komuniteti Mysliman përplaset me Ramën: Bajrami do të falet në xhami edhe pse janë në fuqi masat kufizuese

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar se Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhamia, duke ndjekur protokollet e përcaktuara nga Ministria e...

Basha: Arrestoni Edi Ramën, duhet të shkojë në burg!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se Edi Rama duhet të ndëshkohet për abuzimet e shumta sipas tij që ka bërë në shtatë...

Haradinaj e komenton kërcënimin ndaj Kurtit: Axhamillëk i tij, m’u duk gjë qesharake

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka komentuar publikimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, për një kërcënim që ai...

Më Të Lexuara

Në burgje s’ka ilaç për sëmundjet kronike!

Brenda gjashtë muajve, në burgun e Idrizovës kanë ndërruar jetë pesë të burgosur. Rasti i fundit kur ndërroi jetë një i burgosur i këtij...

Shtrenjtohen karburantet- “eurosuper 95” për tre, ndërsa “eurosuper 98” dhe eurodizeli për 2,5 denarë

Çmimet e derivateve të naftës rriten me një mesatare prej 8.50 për qind, kumtoi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRE). Çmimi i benzinës “Eurosuper 95”...

Aktakuzë për organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist

Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë – Departamenti Special, kundër të pandehurës me inicialet J.L. për shkak të...

Të shtunën përfundon gjendja e jashtëzakonshme

Vendimi i tretë presidentit, Stevo Pendarovski për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme skadon të shtunën, pas së cilës ligjërisht duhet fillon rrjedhja e afateve...

Po diskutohet me vendet fqinje dhe BE-në për hapjen e kufijve

Kryeministri Oliver Spasovski sot bëri të ditur se në periudhën e ardhshme duhet të pritet vendim për hapjen e kufijve. Për këtë çështje, siç...

Franca do të pranojë 400 aplikues të azilit dhe 350 fëmijë refugjatë pa shoqërim nga Greqia

Qëllimi i Francës, që në periudhën në vijim të pranojë 400 aplikues të azilit dhe 350 fëmijë refugjatë pa shoqërim, të cilët gjendjen në...