E enjte, 16 Korrik, 2020
31 C
Skopje
Ballina Lajme Rajoni

Rajoni

Veseli: Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut sukses historik i shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, e ka mirëpritur rezultatin zgjedhor që kanë shënuar partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut. Veseli tha se...

McAllister: Dialogu Kosovë-Serbi është në interesin strategjik të BE-së

Kryetari i Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian, David James McAllister përshëndet rifillimin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës dhe shprehet qartë...

Maskat mjekësore dhe ato nga pëlhura, OBSH tregon se nga kush mund të përdoren për tu mbrojtur nga COVID-19

Zyra e OBSH-së në Kosovë ka lansuar së fundmi një video sensibilizuese lidhur me përdorimin e maskave mbrojtëse dhe kujdesin që duhet treguar ndaj...

Këshilltari i Thaçit: Kur presidenti po intervistohet për shpifjet e regjimit serb, Hoti ka zgjedhur t’i zgërdhihet Vuçiqit në Bruksel

Këshilltari i Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, Adil Behramaj ka reaguar ndaj kryeministrit Avdullah Hoti për shkuarjen e tij në Bruksel, për...

Prishtinë: I infektuari me Covid-19 nuk i respekton rregullat e vetizolimit dhe del në rrugë – rrahet nga disa persona

Një i infektuar me virusin Covid-19, ka dalë rrugëve të Prishtinës pasditen e së martës. I dyshuari është arrestuar nga policia. Ai nuk iu është përmbajtur...

Lëkundje tërmeti në Korçë, ja sa ishte magnituda

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:32 me magnitudë 3,6. Epiqendra e lëkundjes së tërmetit ka...

Ziadin Sela: Me Albin Kurtin më lidh nevoja për ndryshim dhe koncepti i luftës kundër korrupsionit

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka folur për gjërat që ai mendon se i ka të përbashkëta me liderin e LVV-së, Albin...

Shqiprim Arifi publikon kërkesat e Listës së përbashkët shqiptare të Luginës drejtuar Vuçiqit

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka bërë të ditur se i kanë paraqitur disa kërkesa Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Presidenti serb, Aleksandar...

​Zemaj akuzon Vitinë se bleu barna me çmim 500 % më shtrenjtë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se në kohën kur këtë ministri e drejtonte Arben Vitia u pagua 500 përqind një bar që...

Më Të Lexuara

Në Prokurori 10 denoncime për shkelje zgjedhore

Në Prokuroritë Themelore Publike dhe në adresën elektronike izbori@jorm.mk kanë arritur gjithsej 10 njoftime. Pjesa më e madhe ka të bëjë me agjitim dhe...

KSHZ: Jehona e votuesve deri në ora 17:00 është 38.78 për qind

Deri në ora 17:00, gjithsejtë kanë votuar 703 597 qytetarë apo 38.78 për qind e votuesve. Sipas njësive zgjedhore, njësia e katërt ka jehonën...

Tërmet në Maqedoni

Sot në ora 10:44 është regjistruar tërmet me epiqendër në Rostushe, 85 kilometra në jugperëndim të Shkupit. Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave të Natyrës...

Sot regjistrohen 198 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1382 testime, ndërsa 198 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej...

Amdi Bajram reagon ndaj lajmeve të rrejshme për të

Lideri i romëve në Maqedoninë e Veriut, Amdi Bajram, ka reaguar ashpër ndaj lajmeve të rrejshme në rrjetet sociale për gjoja vdekjen e tij. Ai...

Reagon “Grupi i Kumanovës” pas rrahjes së babit të El Chekës

Pas rrahjes së babit të El Chekës i cili është sulmuar sot rrerh orës 12.30 ka reaguar Grupi i Kumanovës të cilët kanë shkruar...