E hënë, 18 Janar, 2021
-3 C
Skopje
Ballina Lajme Kryesoret

Kryesoret

Prindërit u gjetën të masakruar në valixhe/ Vajza: Nëse do ishte krim për drogën, do më kishin ….

Autoritetet policore italiane kanë marrë në pyetje Dorina Pashon vajzën e Shpëtim e Teuta Pasho, trupat e të cilëve u gjetën pas vitesh të...

Haga konfirmon aktakuzën kundër Haradinajt dhe Gucatit

Gjykata Speciale në Hagë konfirmoi aktakuzën kundër dy udhëheqësve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njoftoi të hënën avokati...

Vuçiq: Qëndrimet për Kosovën në Kongresin amerikan nuk na konvenojnë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se shpreson që administrata e re amerikane do të ketë një qëndrim të ndryshëm ndaj Serbisë dhe çështjes...

Vuçiq: Po të nënshkruaja pavarësinë e Kosovës, do të merrja çmimin Nobel për Paqe

Paqe.Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka komentuar deklaratën e Presidentit të Komisionit për Punë të Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së Eliot Engel. Vuçiq...

Mu ofruan 21 milionë euro për…”/ Dritan Abazoviç e pranon publikisht ofertën. Flet edhe për kërcënimet nga “mafia” në Kosovë

Udhëheqësi i Lëvizjes Qytetare URA në Mal të Zi, Dritan Abazovic, tha se ishte e vërtetë që atij iu ofruan 21 milionë euro ryshfet...

Podujeve e Mitrovicë, votohet për kryetarët e rinj

Më 29 nëntor, qytetarët e dy komunave të Kosovës, Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut zgjedhin kryetarët e rinj. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

Qani Nesimi nuk ka të ndalur, vazhdojnë punimet në xhaminë e Kodrës së Diellit (FOTO)

Edhe përkundër faktit që Prof. Dr. Qani Nesimi është tashmë kandidat për kryetar të Bashkësisë Islame në RVM, vazhdojnë punimet në përdundimin e xhamisë...

Aktivitetet e bujshme të punës në Myftininë e Tetovës, dhe vazhdimësia e raporteve të ndershme me gjithë hoxhallarët përcaktim për udhëheqësinë e re të...

Në Mftininë e Tetovës gjatë mandatit të Myftiut Prof. Dr. Qani Nesimi janë shënuar shumë punë të vlefshme të cilat do ti shfrytëzojnë me...

BFI, për intensifikim të raporteve më SHBA-të, vendet mike si dhe organizatat ndërkombëtare

Kandidati për Reis i Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Prof. Dr. Qani Nesimi zotohet që do të vazhdojë bashkëpunimet direkte,...

Më Të Lexuara