16.6 C
Skopje
E diel, 31 Maj, 2020
Ballina Lajme Kryesoret

Kryesoret

Ali Ahmeti sërish protagonist në Fiks Fare(Video)

https://youtu.be/qlExTIkayL8 Në vend që ti përgjigjej pyetjes së gazetarit, merrej me gazetarin”. Kështu e nisi prezantimin e materialit që kishte të bënte me Ali Ahmeti,...

Zekiri: Mickoski nëse frikësohesh mund mos marrësh pjesë në zgjedhje

Muhamed Zekiri nënkryetar i LSDM-së thotë se Hristian Mickoski të mos merr pjesë në zgjedhjet parlamentare nëse ka frikë. “Mickoski për shkak se ke frigë...

Brenda pak minutave është bërë virale, pamjet që tregojnë më së miri si përhapet koronavirusi (VIDEO)

Një video e postuar në Twitter që brenda pak minutave është bërë virale, tregon më së miri se si përhapet coronavirusi që së fundmi...

Albin Kurti flet për PSD-në – Pse thotë ai se Fatmir Limaj është më i guximshëm se partia e Shpend Ahmetit?

Kandidati për kryeministër, njëherësh kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka qeshur kur është pyetur nga qytetarët live në Rubikon të KTV-së, për raportin...

“Mostra”, vazhdon sot gjykimi në Gjykatën Penale

Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për lëndën “Monstra” të PSP-së, për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovcës më 12 prillit...

Agim Nuhiu dhe Arafat Muharremi punësojnë familjarët në Polici!?

Skandali me punësimet e familjarëve të politikanëve nëpër institucionet shtetërore nuk ka të ndalur. Për çdo ditë publikohen...

Reagojnë studentët: Na keni shurdhuar me ide „patriotike“ dhe konspirative!!!

Në lidhje me disa reagime që kohëve të fundit kanë filluar të shfaqen...

PSP kërkon bashkim të sërishëm të procedurës për Jankullovskën në “Target Fortesa”

Me vonesë prej 40 minutave për shkak të mospajtimeve në lidhje me anulimin e terminit për shkak të gjykimit të mëparshëm për “Monstra” filloi...

‘E Majta’ në Maqedoni: Njëri regjim është zëvendësuar me tjetrin, ne nuk luftuam për këtë (Video)

Pas seancës së re të Mariglen Demiri, për demolimin e zyrës së kryetarit Ivanov gjatë protestave të 'Revolucionit Laraman', anëtari Xhejlan Veliu bëri thirrje...

Më Të Lexuara

Vendet evropiane në luftë për ta shpëtuar turizmin

Vendet evropiane, të cilat kanë arritur të mbajnë nivelin e ulët të infektuarve me koronavirus, tani po provojnë masa të reja për të qëndruar...

EKSKLUZIVE: QATIP OSMANI NË SHNJESTËR TË EKIPEVE NGA ARABIA SAUDITE

Trajnerët Qatip Osmani dhe Bashkim Livoreka pas largimit nga FC Shkupi aktualisht janë pa angazhim krejt shkaku i situatës ...

IMRI ELEZI përkujtohet nga shoku i tij i shkollës dhe i luftës Shaip Zeneli (Foto)

Dëshmori i UÇK-së Imri Elezi sot është përkujtuar nga bashkëluftëtari i tij dhe shoku i shkollës, drejtori aktual i Fondit Pensional dhe Invalidor Shaip...

PSZH nënshkroi kontratë me Ikardin deri në vitin 2024

Pari Sen Zhermeni ka njoftuar se është blerë kontrata e sulmuesit të Interit, Mauro Ikardi i cili është bërë lojtar i kampionit francez. Marrëveshja...

Kosovë: Qeveria forcon reciprocitetin ndaj Serbisë – reagime në Bruksel, Beograd e Prishtinë

Qeveria në detyrë e Kosovës vendosi që nga sot të mos lejohet hyrja e mallrave nga Serbia, dokumentet e të cilave nuk i referohen...

​Haradinaj ngushëllon familjarët e mjeshtrit të madh Qerim Sula

Në moshën 69-vjeçare ka ndërruar jetë këngëtari i njohur shqiptar, Qerim Sula. Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka ngushëlluar me këtë rast familjarët, miqtë dhe...