E enjte, 16 Korrik, 2020
29 C
Skopje
Ballina Lifestyle

Lifestyle

Angazhohuni pak. Sa delfinë arrini të numëroni

Duket e thjeshtë, por në fakt nuk është edhe aq. Po përpiqemi t’iu vëmë pak në lëvizje dhe të kthjelloni mendjen. Vlerësoni aftësinë tuaja vëzhguese me...

Tregoni si mbani duart, t’ju themi çfarë personi jeni

Ekspertët e gjuhës së trupit besojnë se mënyra se si ju kryqëzoni gishtat thotë shumë për personin që jeni. Ky përfundim bazohet në studimin e...

Ilaçi më i mirë për djegien nga dielli tashmë është në kuzhinën tuaj

Pasi kaloni një ditë në plazh ka shumë mundësi të përjetoni një djegie të pa dëshiruar. Për fat të mirë zbutjen e dëmeve dhe dhimbjeve...

Për më tepër lumturi duhet të dëgjosh zemrën apo mendjen?

Kur vjen puna tek lumturia jemi përballë dy dilemave. Duhet të dëgjojmë mendjen apo zemrën për të qenë të lumtur? Lufta mes mendjes dhe...

Lëkurë si bebe: Çfarë ju u duhet për një maskë në kushte shtëpie

Ndonjëherë maskat që bëhen në kushte shtëpie mund të jenë po aq efektive sa ato që blihen. Për maskën e mëposhtme ka pasur vlerësime...

Çfarë duhet dhe nuk duhet t’u bësh flokëve para se të shkosh në plazh

Stina e verës është një periudhë pushimesh dhe relaksi për trupin, por edhe për mendje. Por flokët vuajnë më shumë gjatë kësaj periudhë sepse...

“Maska po, panik po”, Tayna me paraqitje provokuese paralajmëron klipin e ri

Reperja e njohur shqiptare, Tayna, është në përfundim e sipër të projektit të saj më të ri muzikor. Kënga e saj e re pritet të...

Për më tepër lumturi duhet të dëgjosh zemrën apo mendjen?

Kur vjen puna tek lumturia jemi përballë dy dilemave. Duhet të dëgjojmë mendjen apo zemrën për të qenë të lumtur? Lufta mes mendjes dhe...

Ja si ndikon vitamina C në shëndetin e zemrës…

Vitamina C është e njohur për rëndësinë që ka në shëndetin e njeriut në përgjithësi. Më poshtë u rendisim disa nga efektet që kjo vitaminë...

Më Të Lexuara

Në Prokurori 10 denoncime për shkelje zgjedhore

Në Prokuroritë Themelore Publike dhe në adresën elektronike izbori@jorm.mk kanë arritur gjithsej 10 njoftime. Pjesa më e madhe ka të bëjë me agjitim dhe...

KSHZ: Jehona e votuesve deri në ora 17:00 është 38.78 për qind

Deri në ora 17:00, gjithsejtë kanë votuar 703 597 qytetarë apo 38.78 për qind e votuesve. Sipas njësive zgjedhore, njësia e katërt ka jehonën...

Tërmet në Maqedoni

Sot në ora 10:44 është regjistruar tërmet me epiqendër në Rostushe, 85 kilometra në jugperëndim të Shkupit. Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave të Natyrës...

Sot regjistrohen 198 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1382 testime, ndërsa 198 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej...

Amdi Bajram reagon ndaj lajmeve të rrejshme për të

Lideri i romëve në Maqedoninë e Veriut, Amdi Bajram, ka reaguar ashpër ndaj lajmeve të rrejshme në rrjetet sociale për gjoja vdekjen e tij. Ai...

Reagon “Grupi i Kumanovës” pas rrahjes së babit të El Chekës

Pas rrahjes së babit të El Chekës i cili është sulmuar sot rrerh orës 12.30 ka reaguar Grupi i Kumanovës të cilët kanë shkruar...