E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
6 C
Skopje
Ballina Lifestyle

Lifestyle

A e dini se çfarë është ‘doomscrolling’? Nëse po, shmangeni atë

Edhe nëse nuk e ke dëgjuar këtë term më parë, është e sigurt që është pjesë e jetës tënde Drita që vjen nga ekrani i...

Kush konsumon gjysmë gote verë në ditë, rrezikohet më pak nga depresioni

Një studim i ri i kryer në Suedi, ka zbuluar se personat që konsumojnë një gjysëm gote verë në ditë kanë rrezikshmëri më të...

Njihuni me 4 thesarët e çmuara të vjeshtës për shëndetin

Trokitjen e vjeshtës bëhet dita ditës më e fortë dhe shumë shpejt ajo do të vijë mes nesh, jo vetëm me uljen e temperaturave...

Dieta me kumbulla të thata: Humbni 3 kilogramë për 5 ditë

Dieta me kumbulla të thata klasifikohet si një dietë e shpejtë dhe u shërbehet të gjithë atyre që për një periudhë të shkurtër kohore...

Sekreti për këmbë të buta dhe pas depilimit me brisk

Kush aplikon depilimin me brisk, e di mirë stresin pas tij. Pas 1-2 ditësh, qimet e para nën lëkurë nisin të shfaqen në sipërfaqe,...

Gjashtë mënyra për të rigjeneruar flokët në mënyrë natyrale

Një rënie e vogël e flokëve çdo ditë është normale për shumë njerëz, veçanërisht për ata që kanë pësuar humbje peshe, kanë lindur, kanë...

Kur mbushim 40 vjeç, këto gjëra duhet t’i kemi mësuar patjetër

“Jeta fillon vërtet në të 40-at. Deri atëherë, ti je thjesht duke bërë kërkime”. – Carl Jung Por a ka vërtet gjëra që një person...

Pesë pozicione për lindje më të lehtë në vend të shtrirjes në shpinë

Shtrirja në shpinë gjatë lindjes mbyll zonat e komblikut për rreth 30 për qind, prandaj ju propozojmë pozicionet në të cilat lindja do të...

Studim interesant për personat që hanë ushqim djegës

Personat që konsumojnë më shumë ushqime të djegësta kanë 40% më pak rrezik për infarkt në zemër. Të hani ushqim te djegëst është gjetur lidhje...

Më Të Lexuara

Maqedoni: Borë në Kodrën e Diellit, komunikacioni zhvillohet pa probleme

Trafiku rrugor në Maqedoni zhvillohet në rrugë të lagështa. Në Kodrën e Diellit dhe Stracin ka reshje të dobëta dëbore, por komunikacioni zhvillohet pa...

Rrëfimi i ish-ushtarit të UÇK-së që ishte 16 vjeç në luftë, bashkëluftëtar me babën e tij

Bekim Juniku nga Gjakova ditëlindjen e 16-të e kishte festuar në vijat e frontit, kur si një djalë tepër i ri i ishte bashkuar...

Lutfi Haziri thotë se situata me koronavirus në Gjilan është alarmante

Lutfi Haziri thotë se situata me koronavirus në Gjilan është alarmante. Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka deklaruar se situata me COVID-19 në...

Vazhdojnë negociatat me Bullgarinë

Bisedimet për tejkalimin e mospajtimeve me Bullgarinë vazhdojnë ditëve në vijim në nivel të grupeve punuese, e udhëhequr nga ministrat për punë të jashtme...

Podujeve e Mitrovicë, votohet për kryetarët e rinj

Më 29 nëntor, qytetarët e dy komunave të Kosovës, Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut zgjedhin kryetarët e rinj. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

​Shqiptarët e veriut apelojnë për dalje masovike në zgjedhje

Banorët shqiptarë të veriut të Mitrovicës kanë apeluar që bashkëkombasit e tyre të dalin në numër sa më të madh në zgjedhjet e jashtëzakonshme...