Ç’kanë thënë në prag të vdekjes disa prej njerëzve më të famshëm

Lexoni më poshtë... Bethoven Ka shumë histori mbi fjalët e fundit të Bethovenit. Një version thoshte që ai deklaroi “Do të dëgjoj në parajsë”. Një tjetër...

Jeni ndarë? Atëherë nuk duhet t’i bëni këto gjëra!

Kur një çift ndahet, fatkeqësisht njëri nga të dy partnerët vuan më shumë se tjetri. Kjo ndodh më shpesh me vajzat. Fshijini lotët, ne...

Meshkujt mendojnë se seksi është mënyra më e mirë për t’u pajtuar – femrat...

Fjalosjet janë të pashmangshme në çdo lidhje, në fakt, edhe çiftet më të përsosura fjalosen herë pas here. Por ka mendime të ndryshme se si...

Lista e ‘TripAdvisor’ për 2018: Top pesë plazhet më të mira në botë

‘TripAdvisor’ ka publikuar listën e plazheve më të mira në botë, të cilat ua sugjeron lexuesve t’i vizitojnë. Plazhi më i mirë në botë del...

Ditëlindja juaj përcakton formën e trupit/ Si të qëndroni gjithmonë në formë

Numerologjia është një konsideruar shkencë më vete për sa i përket parashikimeve apo karakteristikave. Numrat nuk janë asnjëherë të rastësishëm dhe për këtë mund...

Maska që bën mrekulli për rritjen e flokëve (VIDEO)

Flokë të gjata dhe të bukura janë dëshira e secilës grua. Por kjo nuk është një gjë e lehtë për tu arritur, sepse kërkon shumë...

Ja si të rrisni fëmijë të edukuar dhe të dashur

Çdo nënë dëshiron të shohë fëmijën e saj të lumtur, por shpesh bëhen edhe gabime për të arritur këtë qëllim. Natyrisht, puna e prindit...

Maska që kuron puçrrat dhe ju duhen vetëm 3 përbërës mjaft ekonomik

Produktet ushqimore si bulmeti që përmban hormone sintetike që kontribuojnë në prodhimin e hormoneve të tepërta në trup, soja që mund të çekulibroje hormonet,...

Ja pse përqafimet ndryshojnë

Përqafimet nuk janë gjithmonë të njëjta. Në momentin që përqafojmë dikë tregojmë edhe përfshirjen emocionale që kemi për atë person. Përqafimet nxjerrin në pah emocione...

NDIQNI KËTO 5 KËSHILLA TË THJESHTA QË TË JETONI MË MIRË

Jeta jonë ndikon gjithmonë në disponimin që kemi, në marrëdhëniet tona, suksesin profesional si dhe në pamjen tonë fizike. Prandaj, është e rëndësishme të ruani...