E diel, 24 Janar, 2021
4.5 C
Skopje
Ballina Lifestyle

Lifestyle

Studimi: Maskat po ndryshojnë mënyrën se si truri ynë përcepton fytyrat e njerëzve

Një studim i ri, zbulon se aftësia jonë për të njohur fytyrat po dëmtohet rëndë nga përdorimi i maskave. Dëshironi ndonjëherë që të nxitoni për...

Si të tërhiqni klientë të rinj në biznesin tuaj

Me ftohjen e motit, pronarët e bizneseve iu thonë lamtumirë punëtorëve sezonalë dhe mendojnë për një strategji për biznesin që të mbajnë të njëjtin...

Disa shenja që tregojnë se si mund të jeni intolerant ndaj sheqernave

Ne shpesh nuk arrijmë t`i njohim simptomat e intolerancës së karbohidrateve dhe madje gabimisht mund ti marrim si shenja të problemeve të tjera. Kjo...

Largojeni stresin para gjumit

Mund të jetë e vështirë të bini në gjumë, nëse jeni të pushtuar nga stresi. Në fakt, stresi mund të çojë në pagjumësi duke...

Pesë dobi që kemi nga konsumimi i xhenxhefilit

Xhenxhefili është përdorur kohë më parë për vetitë e mëdha shëruese që i ka me përdorimin e saj. Kjo bimë nëse e konsumoni qoftë në...

Ushqimet e darkës që ju fryjnë pa e ditur

Darka, si vakti i fundit i ditës, luan një rol të rëndësishëm në mbarëvajtjen e punëve në organizëm jo vetëm gjatë natës. Përzgjedhja e ushqimeve...

A e dini se çfarë është ‘doomscrolling’? Nëse po, shmangeni atë

Edhe nëse nuk e ke dëgjuar këtë term më parë, është e sigurt që është pjesë e jetës tënde Drita që vjen nga ekrani i...

Kush konsumon gjysmë gote verë në ditë, rrezikohet më pak nga depresioni

Një studim i ri i kryer në Suedi, ka zbuluar se personat që konsumojnë një gjysëm gote verë në ditë kanë rrezikshmëri më të...

Njihuni me 4 thesarët e çmuara të vjeshtës për shëndetin

Trokitjen e vjeshtës bëhet dita ditës më e fortë dhe shumë shpejt ajo do të vijë mes nesh, jo vetëm me uljen e temperaturave...

Më Të Lexuara