E diel, 20 Shtator, 2020
13 C
Skopje
Ballina Lifestyle

Lifestyle

Kur mbushim 40 vjeç, këto gjëra duhet t’i kemi mësuar patjetër

“Jeta fillon vërtet në të 40-at. Deri atëherë, ti je thjesht duke bërë kërkime”. – Carl Jung Por a ka vërtet gjëra që një person...

Pesë pozicione për lindje më të lehtë në vend të shtrirjes në shpinë

Shtrirja në shpinë gjatë lindjes mbyll zonat e komblikut për rreth 30 për qind, prandaj ju propozojmë pozicionet në të cilat lindja do të...

Studim interesant për personat që hanë ushqim djegës

Personat që konsumojnë më shumë ushqime të djegësta kanë 40% më pak rrezik për infarkt në zemër. Të hani ushqim te djegëst është gjetur lidhje...

12 shenja se shpirti juaj është i lodhur, jo trupi

Kur njerëzit ndihen të rraskapitur, instinkti i tyre i parë është të kontrollojnë shëndetin e tyre. Sidoqoftë, shkaku i rraskapitjes nuk duhet të kërkohet...

E mbani mend djalin e “Home Alone”, kështu duket sot si 40 vjeçar

Natyrisht, aktori Macaulay Culkin mbushi 40 vjeç në vitin 2020. Sikur ky vit të mos ishte mbushur me gjëra që na bëjnë vetëm të pyesim...

Si ta kapërcejmë frikën e të folurit në publik?

Mbaj mend që dikur kisha frikë nga të folurit në publik. Këmbët e mia dridheshin kur shkoja para publikut. Goja më merrej ndërsa filloja...

Nëse mendoni se jeta juaj nuk po shkon siç duhet, duhet të shihni patjetër këtë video!

https://youtu.be/2glvL5tMsn0 “Shpesh, jemi ne që e bëjmë jetën tonë depresive për shkak të mendimeve tona, ndaj ndonjëherë duhet ndryshuar mënyra se si i shohim, përceptojmë...

Gabimet që i përsërisim çdo ditë sa herë bëjmë dush

Gabimet që i përsërisim çdo ditë sa herë bëjmë dush Gabimet që i përsërisim çdo ditë sa herë bëjmë dush Publikuar 23:23 5 Gusht, 2020 Pak do...

Alban Skënderaj rikthehet për herë të parë pas pandemisë

Këngëtari Alban Skënderaj për herë të parë pas situatës së pandemisë është rikthyer me një koncert. Skënderaj në një intervistë për “Edicioni Veror 2020”...

Më Të Lexuara

Liga e Evropës: Shkëndija ia del me 10 lojtar, fiton kundër Botosani për të kaluar në raundin tjetër

Shkëndija ka shënuar një fitore me rëndësi të madhe. Skuadra shqiptare nga Maqedonia Veriore, Shkëndija ka shënuar fitore minimale në udhëtimin në Rumani, kundër Botosani. Golin...

Kusari: Është mëkat për vendin kush përfaqëson dhe mbron asetet e shtetit

Liqeni i Ujmanit është bërë shkak i përplasjes ndërmjet kryeministrit, Avdullah Hoti dhe deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila. Kjo e fundit tha se është...

Supper gol nga Ibraimi, Shkëndija në avantazh ndaj Botosanit në Rumani

Shkëndija ka kaluar në avantazh ndaj Botosanit me rezultat 0 me 1. Ibraimi ka shënuar në minutën e 3′ një super gol, PAS pak video...

Cakaj: Me Maqedoninë e Veriut kemi mision të përbashkët

Ministri i punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj ka qëndruar në vizitë zyrtare në Maqedoni ku është takuar me homologun e tij Bujar...

Bullgaria kushtëzon bisedimet për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

Bullgaria po kërkon mbështetje nga Bashkimi Evropian, që në kuadër të kornizës negociuese mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së, të futet edhe Marrëveshja për...

Gent Cakaj sot për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, sot (17 shtator) 2020 do të ketë takim bilateral me Ministrin...