Pamje të dikurshme të Kaçanikut, Ferizajt dhe Prishtinës, nga koleksioni i sulltanit paranojak –...

Robert Elsie (1950-2017) Sulltani osman, Abdyl Hamiti i dytë (periudha e sundimit 1876-1909), mbretëroi mbi një perandori (përfshirë Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë) e cila po...

Dafina Zeqiri bën një gabim të madh! (Foto)

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri, ka kohë që ka “braktisur” Kosovën duke u shpërngulur kështu në SHBA, vend në të cilin ajo po qëndron...

Motra e Stresit: Pse nuk e shpallni në kërkim Noizy-n?

Mostra e Stresit ka reaguar në rrjetet sociale për lajmin se vellai i tij është shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit. Stresi është shpallur...

Linda Halimi e ngreh fustanin lartë! (Foto)

Këngëtarja që tashmë do ta përfaqësoj Shqipërinë në EuroVision, Linda Halimi kohën e fundit po është shumë aktive nëpër rrjetet sociale. Ajo në një foto...

Seldi dhe Mimoza janë ndarë? Kjo foto sqaron gjithçka!

Pak ditë më parë u publikuan disa lajme në portale se fejesa mes këngëtarëve Seldi Qalliu dhe Mimoza Shkodra kishte përfunduar pasi Seldi ishte...

”Mos e shit zemrën tënde për flori dhe gjëra të shtrenjta”, letra e Çarli...

Ajo i takon një njeriu të panjohur, që ka nevojë për të. Një të tillë, ti do ta gjesh kollaj. Mjafton të duash që...

Loredana udhëton në Spanjë për “MTV Europe Music Awards”

Loredana ka udhëtuar në Spanjë. Loredana Zefi përmes postimeve në rrjete sociale, ka bërë të ditur se destinacioni i saj i radhës është Spanja, shkruan...

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në Eurovision ja si u bojkotua nga vetë maqedonasit?! 

Këngëtarja e Maqedonisë së Veriut, Tamara në finalen e “Eurovision 2019” u bojkotua edhe nga vetë bashkëkombasit e saj. Lëvizja “Bojkotoj” bëri një fushatë kundër...

E pabesueshme se si dukej Iva Aliko në shkollë (Foto)

Ajo bëri bujë të madhe në media me deklaratat e saj që është në lidhje me një deputet shqiptar, por që nuk u zbulua...

Thonë se ajo do të jetë fituesja e ‘Kënga Magjike’, por ç’mendon Anxhela Peristeri?

Të gjithë po flasin për ‘Kënga Magjike’, kush do e fitojë, si kanë votuar artistët, çfarë duhet të presim sonte nga Besi dhe Erioni,...