Aksident i rëndë në Turqi, 13 të vdekur

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën në një aksident të autobusit dhe kamionit në provincën qendrore turke Korum, transmetojnë mediat vendore.

Autobusi është përplasur me kamionin, i cili kishte mbetur në një korsi për ndalim në autostradë dhe më pas është djegur, transmeton AP.

SHPËRNDAJE