E hënë, 21 Shtator, 2020
14 C
Skopje
Ballina Sport

Sport

Evra zbulon shkakun e dështimit të sulmuesit Zaha te Manchester United

Evra zbulon shkakun e dështimit të sulmuesit Zaha te Manchester United Wilfred Zaha shënoi dy herë në fitoren 1-3 të Crystal Palace në “Old Trafford”...

Verner: Synimi im është të arrij nivelin e Salah dhe Manes, vendosa të shkoj tek Çelsi pasi…

Verner: Synimi im është të arrij nivelin e Salah dhe Manes, vendosa të shkoj tek Çelsi pasi… Lojtari më i ri i Çelsit, Timo Verner...

E KRYER/ Lojtari largohet nga Interi dhe kalon tek skuadra tjetër e Serisë A

E KRYER/ Lojtari largohet nga Interi dhe kalon tek skuadra tjetër e Serisë A Nuk ka më dyshime, Diego Godin do largohet pas vetëm një...

Alegri i surprizon të gjithë, shkëlqen edhe në rolin e një balerini. Shikoni kërcimin e veçantë të trajnerit italian

Alegri i surprizon të gjithë, shkëlqen edhe në rolin e një balerini. Shikoni kërcimin e veçantë të trajnerit italia Masimiliano Algeri i ka surprizuar të...

Drita shkruan histori në kryeqytetin e shqiptarëve Shkup, kampioni kosovar në rrethin e tretë të Ligës së Evropës

Drita ka shkruar historinë e futbollit kosovar, pasi bëhet skuadra e parë vendore që do të marrë pjesë në rrethin e tretë të Ligës...

Liga e Evropës: Shkëndija ia del me 10 lojtar, fiton kundër Botosani për të kaluar në raundin tjetër

Shkëndija ka shënuar një fitore me rëndësi të madhe. Skuadra shqiptare nga Maqedonia Veriore, Shkëndija ka shënuar fitore minimale në udhëtimin në Rumani, kundër Botosani. Golin...

Supper gol nga Ibraimi, Shkëndija në avantazh ndaj Botosanit në Rumani

Shkëndija ka kaluar në avantazh ndaj Botosanit me rezultat 0 me 1. Ibraimi ka shënuar në minutën e 3′ një super gol, PAS pak video...

Reagimi fenomenal i Fenerbahces pas zyrtarizimit të Muriqit si futbollist i Lazios

Para pak kohësh, Vedat Muriqi u konfirmua si futbollist i Lazios. “Me shpresën se rruga jote do të jetë e hapur, paç suksese gjithmonë”, thuhet...

Ekskluzive: Visar Bexheti dhe Qatip Osmani rikthehen në KF Shkëndija

Sipas portalit sportmedia.mk dhe informacioneve burime të verifikuara, tnga vetë portalit sportiv Sportmedia.mk ka shumë mundësi që të ketë një ndryshim në strukturën drejtuese...

Më Të Lexuara

MPB: Nuk kemi urdhër për ndalim të Jankullovskës

Ministria e Punëve të Brendshme konfirmon për Alsat se po ndjekin ish ministren Gordana Jankulloska, pas vendimit të Gjykatës Supreme, e cila dje konfirmoi...

Dimitrov për Dellçevin: Nëse na shikon nga ndonjë vend, kjo nuk do ta bënte të lumtur

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov për emisionin “360 Gradë” tha se Goce Dellçev nuk do të ishte i lumtur nëse do të...

E rrallë te ekipi shqiptar, 29 lojtarë kanë të njëjtin mbiemër

Kemi parë shpesh raste kur mbiemrat e futbollistëve shqiptarë janë të shpeshtë, sidomos te lojtarët me origjonë kosovare. Megjithatë, ajo që po ndodh te...

Erdogan zbulon se çfarë kërkon Turqia në Ballkan

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan duket i vendosur për të vazhduar me strategjinë e tij në Ballkan, pavarësisht shqetësimit në rritje të Brukselit në...

Dimitrov: Unë jam maqedonas dhe flas maqedonisht, nuk lejoj askënd të futet në këtë çështje

“Unë jam maqedonas dhe flas maqedonisht,” tha zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov në paraqitjen e tij të sotme në emisionin “360 Gradë” në...

Hoxha: Komitet të përbashkët në mënyrë që të mënjanohen problemet me blerjen e rrushit

“Në periudhën në vijim do të formojmë komitet të përbashkët të vreshtarëve dhe të bodrumeve të verave në mënyrë që të bëjmë strategji afatgjate...