Alonso edhe këtë vit premton: Do të jem unë kampion i F1 në vitin 2018

Fernando Alonso insiston se do të triumfojë në Formula 1 në vitin 2018. Piloti spanjoll i McLaren, Fernando Alonso vazhdon të insistoj se do të jetë ai kampion i këtij sezoni në Formula 1.

Ai këtë e kishte thënë vitin e kaluar në Baku dhe e ka përsëritur sërish në një intervistë për AS.

“Këtë sezon do të triumfojë. E kam thënë në vitin 2017 në Baku dhe do ta bëj. Në vitin 2018 do të triumfojë”, u shpreh spanjolli. Alonso gjatë karrierës së tij ka triumfuar dy herë në Formula 1, në vitet 2005 deh 2006.

SHPËRNDAJE