Tani mund të dobësoheni duke fjetur!

Shumica e njerëzve kanë provuar thuajse çdo gjë për të rënë në peshë, që nga sportet ekstreme deri në ushtrimet e rregullta. Megjithatë, shumë shpejt...

Arsyeja pse brokoli bën magji kundër obezitetit dhe diabetit

Brokoli është një nga ushqimet më të shëndetshme dhe këtë e dinë të gjithë. Por shumë pak e dinë që në fakt brokoli ndihmon...

Ushtrimet rigoroze ndihmojnë në ngadalësimin e sëmundjes së Parkinsonit

Pacientët të cilët janë në fazën e hershme të sëmundjes së Parkinsonit mund ta ngadalësojnë keqësimin e sëmundjes përmes një regjimi me ushtrime intensive. “Nëse...

Puçrra të kuqe nëpër trup? Ja çfarë i shkakton dhe sa të rrezikshme janë…

Këto puçrra të vogla të kuqe janë goxha problem i shpeshtë i lëkurës. Këto puçrra, puçërrza apo sido që t’i quani, kanë shkaktarin e vet...

Sa është e rrezikshme kërcitja e gishtave?

Disa thjesht nuk jetojnë pa i kërcitur gishtat. Të tjerët nuk e durojnë këtë gjë. Në fillim të këtij viti, shkencëtarët kanë zbuluar se nga vjen...

MËNYRA MË EFEKTIVE PËR TË HUMBUR PESHË

Njerëzit mund të humbin peshë duke shkuar me biçikletë në punë po aq shumë sa humbin peshë në palestër. Shkencëtarët kanë monitoruar 130 njerëz mbipeshë...

Telefonin larg dhomës së gjumit

Ai është bërë pjesë e pandarë e jona që në momentin që ngrihemi në mëngjes e deri kur flemë. Madje disa edhe gjatë gjumit vendin...

Ëndrrat mund të zbulojnë simptomat e sëmundjes – madje shumë vite më herët

Ndërdija i di të gjitha – duke tërhequr vërejtjen, ëndrrat mund të paralajmërojnë edhe dhjetë vjet më herët simptomat e para të sëmundjes, thotë...

Shpikja më e rëndësishme për femrat, recipeta që njeh kancerin e gjirin (Foto/Video)

Kjo ndoshta mund të jetë shpikja më e rëndësishme në të brendshmet, që kur u shpik vetë recipeta?   Kjo shpikje sigurisht që është një lajm...

Ke dhimbje koke, kapsllëk, ankth? Ja ç’mineral të duhet

Vuani nga dhimbjet e shpeshta të kokës, kapsllëku, ankthi? Ky mineral i zgjidh të gjitha. Vuani nga dhimbjet e shpeshta të kokës, kapsllëku, ankthi? Nuk...

Postimet e fundit