A guxoni të pini cigare pasi të keni ngrënë bukë?

Pasi të kenë ngrënë darkë, një numër i madh i njerëzve e kanë tendencën të shtrihen dhe ta shikojnë një film, e më pas...

Jo vetëm nga peshku. Omega 3 mund t’i marrim fare mirë edhe nga këto...

Acidet yndyrore Omega 3, shumë të çmuara për shëndetin, nuk gjenden vetëm në ushqimet me origjinë shtazore. Përkundrazi, bota bimore është veçanërisht e pasur...

Keni këso shenja në bërryla? Ja pse ndodhë

Një mutacion gjenetik aktivizon disa proteina që janë përgjegjëse për shenjat në bërryla. Megjithatë kjo cilësohet si diçka e pashërueshme por gjithësesi se ka një...

Kosi i përgatitur në shtëpi ka vlera ushqyese të pakrahasueshme

Jo shumë vite më parë, përgatitja e kosit (siç quhet ndryshe, zënia e kosit) në shtëpi, ishte praktikë e përditshme për të gjitha gjyshet...

Çka është leukemia: Simptomat dhe format e këtij lloj kanceri

Leukemia akute limfoblastike është kanceri i qelizave të bardha të gjakut. Ka dy lloje qelizash të bardha të gjakut, limfocidet dhe qelizat mieloide. Të...

Kjo është sasia normale e rënies së flokëve brenda një dite

Jatsëku i mbuluar, me qime, dyshemeja e veshjet po ashtu ? Me siguri që gjëja e parë që ju shkon ndërmend është se sa shumë...

Pse ibuprofen ndonjëherë nuk ka efekt?

Të gjithë reagojmë ndryshe ndaj dhimbjeve dhe ilaçeve për trajtimin e saj. P.sh në qoftë se ibuprofen ka efekt tek 60% e përdoruesve, tek 40%...

Bananja, të shëndosh apo të dobëson?

Ky frut është çelësi i energjisë tuaj. Nëse konsumoni vazhdimisht banane mes vakteve, atëherë do të shëndosheni, por mos harroni se ajo ka edhe...

Aspirinë kundër kancerit dhe pro zemrës! Ja në cilën moshë duhet të filloni ta...

Një studim i fundit ka zbuluar se të moshuarit që marrin një dozë të ulët të aspirinës çdo mund të ulin në mënyrë drastike...

Veprimi i thjeshtë që zbulon nëse keni probleme me zemrën, ja çfarë duhet të...

Kohët e fundit, një studim i botuar për zemrën dhe për qarkullimin e gjakut zbuloi se kjo metodë funksionon me të vërtetë. Ajo që duhet...

Postimet e fundit