Zyrtare: Admir Mehmedi kalon te Wolfsburg

Sulmuesi i Kombëtares zvicerane, Admir Mehmedi ka lënë Bayer Leverkusenin për të kaluar te Wolfsburg. Sulmuesi ka nënshkruar kontratë 4-vjeçare me klubin e ri. Mehmedi do...

Wenger rrezikon vendin e punës nëse nuk e dërgon Arsenalin në Ligën e Kampionëve

Arsene Wengerit i duhet që ta kualifikojë  Arsenalin në Ligën e Kampionëve që ta mbajë punën e tij edhe pas verës.  Sipas Daily Mail, klubi...

”Kasapi” Ramos, rekord në La Liga me 163 kartonë të verdhë

Sergio Ramos hyn në histori si futbollisti që është ndëshkuar me më shumë kartonë të verdhë në La Liga. Me të verdhën që mori në...

UEFA e gjobiti Vardarin me 30.000 euro

UEFA e gjobiti kampionin e Maqedonisë Vardarin me 30.000 euro për shkak të "përdorimit të mjeteve piroteknike, hedhjes së sendeve në terren dhe për...

Reali nuk gabon ndaj Getafes, fitore që i jep zemër Los Blancos para ndeshjes...

Real Madridi i është kthyer fitores në La Liga pas humbjes ndaj Espanyolit, këtë herë fituan kundër Getafes me rezultat 3-1. Los Blancos kontrolluan lojë...

Leo Messi, 25 gola në La Liga për nëntë sezone me radhë

Për nëntë sezone me radhë, Messi ka shënuar së paku 25 gola në La Liga – shifra vërtet mbresëlënëse. Lionel Messi ka gjetur rrugën drejt...

10 futbollistët më të shpejtë në Premierligë, prin Leroy Sane

Sane edhe zyrtarisht është lojtari më i shpejtë në Premierligë. Sipas statistikave të Premierligë, anësori i Manchester City, Leroy Sane, edhe zyrtarisht është lojtari më...

Faqet e para, pas Real Madrid-Juventus: “Grabitja e shekullit”, “gabimi i epokës”

Penallti apo jo? Mëngjesin e ditës së sotme, pas ndeshjes dramatike Real Madridi-Juventus, në të gjithë Europën nuk flitet për asgjë tjetër, përveç episodit...

Lorik Cana i uron Shkëndijës titullin kampion

Lorik Cana ka uruar Shkëndijën për titullin e kampionit në Maqedoni. Ishkapiteni i kombëtarës shqiptare ka shkruar: “Urime FC Shkëndija titullin kampion”. ndryshe për...

Milan: “Do ta shesim nëse arrin oferta e duhur për Donnarumman”

Milani do të heqë dorë nga Donnarumma, nëse arrin oferta e duhur, thotë Mirabelli. 19 vjeçari, Gianluigi Donnarumma, është duke kritikuar dhe madje edhe është...

Postimet e fundit