E martë, 4 Gusht, 2020
36 C
Skopje

Latest Posts

Ahmeti: Nga sot mund të fillojnë bisedimet

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti pas përfundimit të seancës konstitutive të Kuvendit tha se tani mund të fillojnë bisedimet por që akoma është herët...

Koalicionimet, kush me kë, flasin nga BDI, ASH-AA, BESA

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut janë vendimtare për formimin e Qeverisë së re. Në këtë përbërje janë gjithsejt 33 deputetë shqiptarë nga partitë...

Gjindet trupi i pajetë i 16-vjeçarit në liqenin e Prespës

Sot, rreth orës 14:00, në ujërat e liqenit të Prespës, ekipet e Ministrisë së Punëve të Brendshme e kanë gjetur trupin e pajetë të...
Articles by:

Ilir

Ahmeti: Nga sot mund të fillojnë bisedimet

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti pas përfundimit të seancës konstitutive të Kuvendit tha se tani mund të fillojnë bisedimet por që akoma është herët...

Koalicionimet, kush me kë, flasin nga BDI, ASH-AA, BESA

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut janë vendimtare për formimin e Qeverisë së re. Në këtë përbërje janë gjithsejt 33 deputetë shqiptarë nga partitë...

Gjindet trupi i pajetë i 16-vjeçarit në liqenin e Prespës

Sot, rreth orës 14:00, në ujërat e liqenit të Prespës, ekipet e Ministrisë së Punëve të Brendshme e kanë gjetur trupin e pajetë të...

Rexhepi: Asgjë konkrete rreth koalicionit të ri qeverisë

Deputeti i lëvizjes Besa dhe i koalicionit “Mundemi” të udhëhequr nga Zoran Zaevi, Kastriot Rexhepi në një prononcim pas konstituimit të Kuvendit, tha se...

Chelsea vihet në lëvizje, kërkon transferimin e yllit të Real Madrid

Por, skuadra e Frank Lampard është duke u përballë me një garë të ashpër nga Everton dhe Sevilla, me këta të fundit që kishin...

Shkupi dhe komuna tjera përfshihen nga moti i ligë

Moti i ligë përfshiu Shkupin këtë pasdite. Reshje të rrëmbyeshme të breshrit ka rënë në disa lagje të qytetit, ndërsa në të tjerët moti...

OBSH: Zgjidhja ndaj koronavirusit nuk do të jetë e thjeshtë

Drejtori i përgjithshëm i OBSH-së Dr. Tedros Adhanom tha të hënën se “asnjëherë nuk mund do të ketë një zgjidhje të thjeshtë për një...

Deputetja më e re është 23 vjeç, dy më të vjetrit kanë nga 72 vjet

Në përbërjen e re parlamentare deputetja më e re është 23 vjeçare ndërsa më të moshuarit janë 72 vjeç. Studentja Artina Qazimi, kandidate e...

Latest Posts

Ahmeti: Nga sot mund të fillojnë bisedimet

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti pas përfundimit të seancës konstitutive të Kuvendit tha se tani mund të fillojnë bisedimet por që akoma është herët...

Koalicionimet, kush me kë, flasin nga BDI, ASH-AA, BESA

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut janë vendimtare për formimin e Qeverisë së re. Në këtë përbërje janë gjithsejt 33 deputetë shqiptarë nga partitë...

Gjindet trupi i pajetë i 16-vjeçarit në liqenin e Prespës

Sot, rreth orës 14:00, në ujërat e liqenit të Prespës, ekipet e Ministrisë së Punëve të Brendshme e kanë gjetur trupin e pajetë të...

Rexhepi: Asgjë konkrete rreth koalicionit të ri qeverisë

Deputeti i lëvizjes Besa dhe i koalicionit “Mundemi” të udhëhequr nga Zoran Zaevi, Kastriot Rexhepi në një prononcim pas konstituimit të Kuvendit, tha se...

Don't Miss

Askush nuk merr përgjegjësinë për hapjen e kopshteve private, MASHT-i del me njoftim

Derisa askush nuk merr përgjegjësinë për marrjen e vendimit rreth hapjes ose jo të kopshteve private për shkak të situatës me pandeminë COVID-19, Ministria...

Deputetët arrijnë në Kuvend, para hyrjes iu matet temperatura trupore

Deputetët e zgjedhur të përbërjes së re kuvendare në Maqedoni, kanë filluar të arrijnë në ndërtesën e Kuvendit, ku do të mbahet seanca konstituive. Seancën...

Qeveria Hoti shkarkon bordet e Qeverisë Kurti në katër ndërmarrje publike, emëron të rejat

Qeveria e Kosovës mbrëmë ka mbajtur mbledhjen e 19-të me radhë, ku në këtë mbledhje mori vendim për shkarkimin e bordeve të përkohshme të...

Zëvendëskryeministri Selmanaj infektohet me coronavirus

Zëvendëskryeministri, Driton Selmanaj ka njoftuar se ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Selmanaj ka thënë se sipas specialistëve shëndetësorë ai është a-simptomatik. “Dje e kam bërë testin...

Komisioni nuk u mblodh as sot, protokollet arsimore do të presin afatin e fundit

Edhe pse u paralajmërua për sot dhe nesër, Komisioni për sëmundje ngjitëse nuk do të mblidhet as këto ditë. Siç mëson TV21, Komisioni do të...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.