E martë, 1 Dhjetor, 2020
0.5 C
Skopje

Latest Posts

Apasiev me mesazh për shqiptarët: Si do të ndjeheshit ju nëse në bisedime me Turqinë në emër tuajin bisedon një maqedonas

Deputeti dhe kryetari i partisë ‘E majta’, Dimitar Apasiev në ‘Facebook’ ka reaguar se kush po negocion me Bullgarinë në emër të Maqedonisë së...

Buhova: Katër ditët e fundit janë dhënë 7.500 vendime për izolim

Muajin e kaluar kur edhe u hynë në fuqi ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për mbrojtje të popullsisë nga sëmundjet ngjitëse, Inspektorati Shtetërore Sanitar...

Kamberi nis peticion për ndërtimin e një memoriali në Batajnicë, ku u gjetën varreza masive të shqiptarëve

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka nisur një peticion me anë të së cilit po kërkon ndërtimin e Qendrës Memoriale në...
Articles by:

Ilir

”I treturi”, filmi më i ri nga regjisori Arben Thaçi! Publikohen fotografitë e para të filmit

Publikohen fotografitë e para nga filmi artistik i metrazhit të gjatë “I treturi” i regjisorit Arben Thaçi. Skenari i filmit që është shkruar nga...

Kujdes o trima ne nuk jemi dele!

Nga Pr.Dr. Etem Aziri- Urime festa e madhe e ALFABETIT miq të nderuar! Jam thellë i vetëdishëm se sot duhet të festojmë dhe të shkruajmë...

Në 24 orët e fundit janë bërë 3294 testime, dhe 1085 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit janë bërë 3294 testime, dhe 1085 raste të reja të covid-19 të regjistruara në: - Shkup 447 - Kumanovë 69 - Dibër...

Partitë bëhen gati për zgjedhje nacionale, shkak pozita e Presidentit

Albin Kurti, prej se është rrëzuar nga Qeveria, për çdo ditë kërkon zgjedhje. Kadri Veseli ka nisur shëtitjet nëpër komuna dhe po flet për...

Ambasadori shqiptar në Turqi konfirmon viktimën e parë nga Kosova

Shënohet viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo deklaron për Abc News se viktima është...

Korona uli numrin e vizitave të fëmijëve

Në repartin e pediatrisë në Spitalin e Përgjithshëm në Dibër është shënuar rënie drastike e vizitave të fëmijëve që kanë nevojë për ndihmë shëndetësore....

UNICEF, Giovani: Shkollat të fundit që duhet të mbyllen

Përfaqësuesja e UNICEF në Maqedoni, Patricia di Giovani thotë në kohën kur vendi po ballafaqohet me numër të madh të të infektuarve, shkollat janë...

Mickoski propozon teste falas për kujdestaret në çerdhe dhe mësimdhënësit

Kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski propozon testime falas një herë në muaj për të gjithë kujdestaret dhe mësimdhënësit në vend. “Për fat të keq, Qeveria...

Latest Posts

Apasiev me mesazh për shqiptarët: Si do të ndjeheshit ju nëse në bisedime me Turqinë në emër tuajin bisedon një maqedonas

Deputeti dhe kryetari i partisë ‘E majta’, Dimitar Apasiev në ‘Facebook’ ka reaguar se kush po negocion me Bullgarinë në emër të Maqedonisë së...

Buhova: Katër ditët e fundit janë dhënë 7.500 vendime për izolim

Muajin e kaluar kur edhe u hynë në fuqi ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për mbrojtje të popullsisë nga sëmundjet ngjitëse, Inspektorati Shtetërore Sanitar...

Kamberi nis peticion për ndërtimin e një memoriali në Batajnicë, ku u gjetën varreza masive të shqiptarëve

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka nisur një peticion me anë të së cilit po kërkon ndërtimin e Qendrës Memoriale në...

Shtatorja e Adem Jasharit në Prizren do të dërgohet për rimodelim

Shtatorja e Adem Jasharit që është vendosur më 28 Nëntor pranë qendrës tregtare “Abi Çarshia” në Prizren, do të largohet për t’u dërguar për...

Don't Miss

Mariçiq: Gjuha dhe identiteti maqedonas nuk janë në tryezë

Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq, deklaroi se ai qëndron plotësisht pas Kryeministrit Zaev dhe qëllimet e tij të sinqerta në hapjen e rrugës për...

Maqedoni: Nuk ka plan për reformat në administratë

Shkurtimi i administratës për momentin ka mbetur vetëm premtim dhe nuk dihet nga do të fillojë, sa nëpunës do të pësojnë dhe madje as...

Maqedonia në ditët në vijim do të goditet nga një valë e ftohtë

Një valë e ftohtë do të godasë Maqedoninë. Në vend nesër do të mbajë mot i qëndrueshëm me temperatura të ulëta në mëngjes. Gjatë ditës...

Arrestohen dy shtetas të Kosovës në Maqedoni, po transportonin lëndë narkotike

Policia e Maqedonisë ka arrestuar dy shtetas të Kosovës të cilët po transportonin lëndë narkotike drejt Turqisë. “Departamenti për Asgjësimin e Krimit të Organizuar Veles...

Shahpaska: Reforma sociale po jep rezultate

Kujdesi për të gjithë do të thotë mundësi dhe kushte të barabarta për të gjithë qytetarët, reforma sociale po jep rezultate, tha Ministrja e...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.