Bejta: BDI me Ali Ahmetin po shkruan histori

Në debatin e sotëm në emisionin ‘Rruga drejt’, funksionari nga radhët e BDI-së, Nevzat Bejta akuzoi Remzi Memedin nga partia e Aleancës për Shqiptarët për qeverisjen PDSH OBRM-PDUKM.

Sipas Bejtës, pas kësaj periudhe ka ardhur BDI dhe Ali Ahmeti dhe kanë shkruar historinë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Ju gjatë viteve 2006-2008 erdhët dhe shkatërruar shoqërinë shqiptare. Në këtë periudhë shkatërruar Marrëveshjen e Ohrit dhe proceset e shqiptarëve i kthyet shumë prapa”, tha Bejta.

Ai shtoi se me kryetarin Ali Ahmeti, BDI ka shkruar historinë e re në këtë vend.