Ushtria turke dislokohet në Katar (FOTO)

Ushtria Turke është dislokuar në Katar dhe shteti Turk ka marrë në dorë mbrojtëjen e këtij shteti. “Kush dëshiron ta sulmojë Katarin, bujrum Ne me...

Terroristi kosovar vdes në Siri pasi kryen sulm kamikaz (Foto)

Kosovari Blerim Podvorica raportohet ta ketë vrarë veten derisa me veturën e tij të mbushur me eksploziv, sulmoi një turmë ushtarësh të Assadit në...

Mogherini: Bashkëpunimi BE-NATO, shumë i fuqishëm

Shefja e diplomacisë Federica Mogherini ka thënë se BE dhe NATO po bashkëpunojnë me rastin e porosive, të cilat i dërgojnë ndërmjet tjerash edhe...

22 vite nga gjenocidi në Srebrenicë

Në Qendrën memoriale në Potoçari, afër Srebrenicës sot do të mbahet komemoracioni i 22-të tradicional për viktimat të cilët pësuan në gjenocidin në atë...

Si e financon diktatori jetën e tij luksoze?

Jahte luksoze, limuzina Mercedes të blinduara, resorte skish: Ndërkohë që populli i tij vuan për bukën e gojës, dikatori i Koresë së Veriut, 33-vjeçari...

Pse biseda e Trump me Putin nuk është një bisedë e thjeshtë

Të gjitha shqetësimet lidhur me takimin e dytë të Presidentit Trump me Presidentin rus Vladimir Putin në Samitin e Grupit të 20-ëve janë, në...

Arrin në 213 numri i të vdekurve në përmbytjet monsune në Indi

Përmbytjet e shkaktuara nga shirat monsune në Indinë perëndimore, kanë marrë jetën e 213 personave, tha sot një zyrtar indian. Numri i të vdekurve në...

Shtëpia e fëmijërisë së Donald Trump jepet me qira, publikohen edhe pamjet se si...

Shtëpia e fëmijërisë së Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump është në dispozicion për tu marrë me qira. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, për...

ISIS paralajmëron masakrën e radhës në shtetin europian ku ka shumë shqiptarë

Sulmet terroriste kanë rikthyer ankthin dhe frikën në Europë. Pak ditë pas sulmit të përgjakshëm terrorist në Barcelonë të Spanjës ku mbetën të vdekur 14...

Kryediplomati austriak: Erdogan, ka tipare diktatoriale

Austria konsiderohet si vendi më kritik ndaj Turqisë në BE. Edhe deklaratat e fundit të ministrit të Jashtëm austriak, Sebastian Kurz janë të forta. Presindeti...

Postimet e fundit