Arabia lejon Turqinë të kontrollojë në konsullatën e Stambollit, për gazetarin e humbur

Arabia Saudite do të lejojë Turqinë të kërkojë në konsullatën e saj në Stamboll, për gazetarin e shquar Jamal Khashoggi, i cili ka humbur...

Meka “pushtohet” nga karkalecat (FOTO+VIDEO)

Vendi më i shenjtë në Islam është “pushtuar” nga mijëra karkaleca, duke i detyruar pastruesit të veprojnë për t’i larguar insektet....

Sulm me thikë në një shkollë në Kinë, autori i masakrës mbyt tetë nxënës...

Një burrë raportohet se me thikë kasapi ka mbytur tetë fëmijë në një shkollë në Kinë. Fëmijët kishin mbërritur në shkollë për ditën e parë...

Turqia ‘pajton’ Arabinë Saudite dhe Iranin

Kryeministri turk Ahmet Davutoglu shprehu gatishmërinë e Turqisë që të ndërmjetësojë në tejkalimin e krizës ndërmjet Arabisë Saudite dhe Iranit.Kryetari i Partisë për Drejtësi...

Sizmiologët :Romë ndodhet një vullkan i fuqishëm, pritet riaktivizimi, ja pasojat shkatërruese

Shkencëtarët italianë kanë arritur në përfundimin se pas 1 mijë vjetësh mund të riaktivizohet vullkani që fshihet nën  kodrat e Romës.   Për herë të fundit...

Kanada bëhet me gruan e parë me shami që do të lexojë lajmet në...

Ginella Massa e lindur në Panama, të premten u bë gruaja e parë kanadeze me shami që do të lexojë lajmet kryesore në shtetin...

NATO kthen edhe 200 trupa në Afganistan

NATO në Afganistan ka filluar të dërgojë 200 ushtarë italianë dhe amerikanë në provincën e Farahut në mbështetje të forcave të sigurisë, me kërkesë...

Trump, në telashe me partinë për “dashurinë” ndaj Rusisë

Presidenti i zgjedhur Donald Trump gjendet mes dëshirës për të përmirësuar raportet me Rusinë dhe republikanëve, që kërkojnë një reagim më të ashpër ndaj...

Mesdhe, rreth 100 emigrantë dyshohen të mbytur. Ishin nisur nga Libia

Një tjetër varkë e papërshtatshme për lundrim është mbytur gjatë rrugëtimit nga brigjet e Libisë drejt Italisë përmes Mesdheut. Një tjetër varkë e papërshtatshme për...

‘Një sulm sorosian’: Përse po del kaq shpesh emri i miliarderit?

Kryeprokurori Adriatik Llalla, kur komentoi kritikat e ambasadorit amerikan, Donald Lu, tha se ‘është një sulm sorosian’. Kohët e fundit, gjithmonë e më shumë po...

Postimet e fundit