Hixhabi pjesë zyrtare e policisë në Skoci

Policia e Skocisë ka njoftuar se hixhabi do të jetë pjesë e uniformës zyrtare të saj. Policia tha se shpresojnë se kjo lëvizje do t’i...

Turqi, 4 të plagosur nga shpërthimi në Maltepe të Stambollit

Një pako, që po dërgohej me destinacion një kompani pajisjes elektronike dhe inxhinierike, ka shpërthyer në qarkun Maltepe të Stambollit këtë të hënë, duke...

Lideri i Katalonjës hedh poshtë mundësinë për zgjedhje të parakohshme

Lideri i Katalonjës, Carles Puigdemont, ka hedhur poshtë mundësinë për të zgjedhje të parakohshme si rrugë për zgjidhjen e krizës pas përpjekjeve të qeverisë...

Erdoğan: Udhëheqësi i ligë i FETO-s do të përgjigjet herët ose vonë

Presidenti i Republikës së Turqisë Recep Tayyip Erdoğan deklaroi se Turqia nuk ka më kohë për humbje që në të kaluarën ka ndodhur për...

Vullkanet islandeze, pas luftërave civile në Egjiptin e lashtë

Vullkanet islandeze nuk janë vetëm një problem për trafikun ajror aktual: ata gjithashtu janë ndjerë edhe në Egjiptin e lashtë, kur hiri i transportuar...

Gazetarja e BBC që hetonte pedofilët, vdes në rrethana të dyshimta (Video)

Liz MacKean, ish-reportere hulumtuese britanike që ekspozoi rastin e pedofilit Jimmy Savile, është gjetur e vdekur. Ajo ishte 52 vjeçe. MacKean punoi në BBC derisa...

Bora dhe moti i lig pushtojnë një pjesë të Ballkanit

Në Sarajevë dje ka rënë borë, ndërsa meteorologët paralajmërojnë se priten reshje më të rrëmbyeshme. Në kryeqytet dhe në pjesën më të madhe të...

Skandal korrupsioni, jep dorëheqjen kreu i gjyqtarëve të EULEX-it

Kryetari i Gjyqtarëve të EULEX-it, Malcolm Simmons ka dhënë dorëheqjen. Simmons: “Javëve të fundit, kam raportuar disa raste korrupsioni brenda misionit. Në veçanti, kam ngritur...

Panik në metronë e Londrës, njerëzit vraponin të tmerruar

Policia britanike mësohet se është vënë në lëvizje pas alarmit se disa persona janë parë teksa vraponin në mënyrë të dyshimtë. Ndërkohë ka raportime...

Dënohet për përdhunimin e 4-vjeçarit, i burgosuri tjetër e “ndëshkoi” edhe më rëndë në...

Vetëm disa minuta pasi që Christopher Elwell u dënua në gjykatën e New Hampshire për përdhunimin e fëmijës katërvjeçar, ka pasuar reagimi i një...