E diel, 12 Korrik, 2020
26 C
Skopje

Bota

Trump për coronavirusin: 99 për qind e rasteve në SHBA janë “të padëmshme

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se 99 për qind e rasteve nga coronavirusi janë të “padëmshme”, pas rritjes së rasteve në SHBA. Sipas mediave...

Zvicra nga nesër 10 ditë karantin kush vjen nga Maqedonia !

Për të shmangur një valë të dytë, Zvicra ka bërë një listë me 29 vende, duke i futur si “vende të rrezikshme”, ku shifrat...

Prejardhja e coronavirusit, Kina “drejton gishtin” kah Spanja

Zyrtarë dhe ekspertë kinezë kanë këmbëngulur që çdo hetim mbi origjinën e pandemisë së coronavirusit nuk duhet të kufizohet në Kinë, duke treguar Spanjën...

Çarjet në marrëdhëniet me Trump – a po ‘distancohet’ Bashkimi Evropian nga SHBA?

Për më shumë se 70 vjet, aleanca transatlantike ka shërbyer si themeli i palëkundshëm i stabilitetit evropian dhe mbështeti vlerat e rendit perëndimor të...

Putin injoron kritikat ndaj reformës kushtetuese

Reforma e diskutueshme kushtetuese në Rusi ka hyrë në fuqi. Këtej e tutje interesat kombëtare qëndrojnë mbi të drejtën ndërkombëtare, por kjo ngjall kritika...

U filmuan duke kryer marrëdhënie intime, OKB merr vendimin për dy punonjësit

Dy punonjës të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, janë pezulluar nga puna pasi u filmuan duke kryer marrëdhënie intime brenda makinës së punës në...

Merkel: Ia vlen ta mbash Evropën të bashkuar

Ia vlen ta mbash të bashkuar Evropën, deklaroi kancelarja gjermane Angela Merkel gjatë një fjalimi në Bundesrat. Gjatë fjalimit në Bundesrat, trupi legjislativ që përfaqëson...

“Ilaçi për pacientët me COVID-19”: Çka është Remdesiviri dhe pse po e kërkojnë të gjithë?

Disa muaj më parë, shumë njerëz mund të mos kenë dëgjuar asnjëherë për ilaçin Remdesivir. Por, ky emër u përfshi në titujt e lajmeve...

Pse Turqia e ka përballuar kaq mirë COVID-19?

Turqia ka deklaruar se ka ritmet më të ulëta të vdekshmërisë nga COVID-19 në Evropë. Sipas statistikave, Turqia rezulton më mirë se shumë vende të...

Më Të Lexuara

Ja si duket Klinika e Tetovës deri sa e drejton kandidati i BDl-së për deputet!

Këto janë fotografi nga Klinika e Tetovës, të bëra deri sa e drejton kandidati i BDI-së për deputet, Florin Besimi. Këto fotografi, për fat të...

Eko-autobusët e rinj të NQP nga sot përfshihen në transportin publik në Shkup

Prej sot, autobusët e rinj me gazit të NQP-Shkup, prodhim i kompanisë gjermane MAN, filluan të qarkullojnë në linjat e qytetit në Shkup. Autoritetet...

Kjo ishte befasia që rinia e Gostivarit e kishte përgatitur për Ziadin Selën (Video)

Kjo ishte befasia që rinia e Gostivarit e kishte përgatitur mbrëmë për Ziadin Selën Një dron i cili u lëshua n◄ Beograd në ndeshjen Kosove...

Filipçe: SPQ “8 Shtatori” së shpejti do të vazhdojë me punë siç ishte e organizuar më parë

Një nga katet e spitalit “8 Shtatori” do të lirohet nga pacientët me Kovid-19, të cilët këto ditë do të transferohen në...

Si ndjehet Bilall Kasami pasi partneri i tij Zaev ofendoi shqiptarët?!

Ranë ofendimet dhe u pamë.Kjo shpërfaqi anën tjetër të fshehtë të Zaevit ” multietnik” që lufton për “kauzën ” e përgjithshme informon TetovaSot. Por ai...

Kosovë, Hoti paralajmëron sërish shpalljen e Gjendjes së Jashtëzakonshme

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është deklaruar pas mbledhjes më kryetarët e komunave që e zhvilloi virtualisht për të marrë mendimin e tyre për...