Politika e supermarketit dhe procesi zgjedhor në RMV

Nga: Arbër ÇELIKU Zgjedhjet po afrohen dhe asgjë e re në horizont, pavarësisht trumbetimeve se do të vijë Harry Poterry dhe brenda natës do ta...

Pse ikin të rinjtë?

Nga: Donika BAKIU Ikin të rinjtë sepse dikush merr guximin të të thotë “grise diplomën”, e nga ana tjetër mbahet “akademik”. Ikin të rinjtë sepse dikush...

Vatrat tona

Nga Altrim Mamuti/ Këta, që ua besuam vatanin dikur, e që më pas ua besuam edhe jetët, këta… Tranzicioni i periudhës së pas komunizmit në vendin...

Profesoresha Gjyla Çeliku vjen me një porosi për opozitën shqiptare

Opozitë e dashur, Ti ishe aty edhe në zgjedhjet lokale kur Zoran Zaev mori 70 000 vota shqiptare, pse nuk i more ti, ti I...

PËR HEQJEN E KORNIZAVE TË ZEZA RUSE E IRANIANE MBI KAUZËN E SHENJTË SHQIPTARE

Shkruan: Prof. Abdulla MEHMETI Nëse shqiptarëve në Maqedoni u thuhet e vërteta e mashtrimit politik të tyre për tri dekada me radhë, që nesër mund...

Koalicionimi trepalësh dhe parimet

EDITORIAL Jozyrtarisht bëhet e ditur se koalicioni trepalësh ndërmjet ASH-së, Lëvizjes BESA dhe Alternativës, ndodhet  në  një  udhëkryq të  rrezikshm. Udhëkryq ky, nga i cili...

Sinani: Pranvera shqiptare nuk vjen me parti që i shërbejnë doktrinave të huaja!

Profesori Arsim Sinani në një postim në profilin e tij në Facebook ka shkruar se koalicioni i vërtetë dhe parimor është Aleanca dhe Besa....

Gjyla Çeliku ka një mesazh për Menduh Thaçin

Profesoresha Gjyla Celiku pas akuzave te Menduh Thaçit në emisionin ‘Click Plus’ ne tv21 ne rrjetin e saj facebook shkruan: T’ekzistosh n’listën e zezë të...

Kim Mehmeti: Nga goja e kryetarit të PDSH-së zbrazet ‘gropa septike’ e BDI-së!

Shkruan: Kim Mehmeti “E kam përsëritur disa here: BDI-ja e PDSH-ja me asgjë nuk dallojnë nga njëra tjetra. Ato janë si motra të një gjaku, motra...

Veprimtari Gafur Adili: As Kërçova më nuk është bastion i BDI-së

Veprimtari i njohur i cështjes shqiptare, Gafurr Adili thotë se Aleanca për Shqiptarët po merr mbështetje të fuqishme edhe bastioned e BDI-së....