E shtunë, 5 Dhjetor, 2020
13 C
Skopje
Ballina Lajme Opinione

Opinione

Letër e hapur / SHAQO

(Letër publike drejtuar Shaqir Fetait, atij që po përpiqet për ta vjedhur postin e kryetarit të BFI-së në RMV, sa për t'i treguar...

Në Tetovë varrezat myslimane bëhen pronë e serbo-malazezit?!

Zoti i marroftë të gjitha ata që e dëmtojnë vakëfin dhe ata që heshtin para grabitjeve, zhvatjeve, tëhuajësimeve të vakëfit. Këta janë shkaktarë që...

Çfarë fshehin Greqia dhe BE për Qipron?

Shaban Murati Për të kuptuar thelbin e tensioneve të sotme në Mesdheun Lindor duhen parë rrënjët historike të konfliktit. Në 15 korrik të vitit 1974...

Halabakizmi

Lëvizja Myslimane për Reforma në BFI të RMV-së, tash e gjashtë vite ngre shqetësimin se pse mediat tona as nuk pasqyrojnë por as nuk...

Grenell, personazh më i padëshiruar ndër shqiptarë!

Personazhi Grenell tanimë është sinonim i një politike e cila nuk përkon as me interesat bazë të shqiptarëve në botë! Pamvarësisht bindjeve të tij se...

Dosjet e Prokurorisë Speciale në zyrat e OVL-së, skenar i SHIK-ut për ta shantazhuar dhe denigruar edhe Gjykatën Speciale

Nga Nexhat Haziri “Ky skenar ka për qëllim fiksimin e dëshmitarëve dhe shantazhimin e tyre, si dhe një tentim për ta manipuluar opinionin në drejtim...

Këshilltarët e Aleancës për Shqiptarët nën urdhërat e BDI-së!

Nga Emir Hamzai Fillimisht shprehi shqetesim per uzurpimin e prones publike nga oligarke fashiste ne bashkepunim me Teuta Arifin, BDI-në dhe te gjithe te perfshiret...

Halili: Lufta e 2001-shit i përket shqiptarëve, jo BDI-së

Në 29 vjetorin e pavarësisë së Maqedonisë nga ish Jugosllavia, ish deputeti Muhamet Halili, që ishte pjesë e përbërjes së parë parlamentare, ka folur...

Pse shqiptarët e bojkotuan 8 shtatorin – Ditën e referendumit për pavarësinë e Maqedonisë?!

Nga Abdulla Mehmeti/ Më 8 shtator 1991 u mbajt Referendum për pavarësimin e Maqedonisë nga ish-federata jugosllave. Ky referendum atëkohë u bojkotua nga shqiptarët, të...

Më Të Lexuara

Zbulohen emrat e Komisionit Hetimor për raportin e Dick Marty-t

Ulsi Manja, Alket Hyseni, Klotilda Bushka, Adnor Shameti dhe Ermonela Felaj janë pjesëtarët e Komisionit Hetimor që do të votohen nesër për të hedhur...

Në përvjetorin e lindjes, zbulohet shtatorja e ish-presidentit Rugova në Istog

Sot në përvjetorin e ditës së lindjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, u zbulua shtatorja e tij në Istog. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah...

SHKUP: TËRMETI PREJ 3.9 BALLËSH DRIDHI KRYEQYTETIN

Tërmeti prej 3.9 ballë sipas Rihterit pasdite në orën 14.09 minuta ishte ndjerë në Shkup dhe rrethinë. Epiqendra ka qenë 12 kilometra në lindje...

Ziadin Sela: ,,Meriot Koalicioni” i Zaevit dhe Ahmetit me Sasho Mijallkovin

I ftuar në emisionin e mëngjesit në Tv24 Vesti, Kryetar i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, ka folur për aktuelitet politike në vend, si...

Çudirat nuk kanë fund: U zu me gruan, burri ecën 450 km rrugë në këmbë për të qetësuar nervat

Zënka me bashkëshortën e tij, ka bërë që një burrë në Itali të nisë të ecë për tu qetësuar në Como dhe të përfundojë...

Del foto e rrallë e Ibrahim Rugovës me bashkëshorten, Fanën

Një fotografi e vjetër e Presidentit Historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, së bashku me bashkëshorten e tij, Fanën, është publikuar nga vajza e tyre,...