9 C
Skopje
E shtunë, 30 Maj, 2020
Ballina Lajme Opinione

Opinione

Krijuesi ynë na porositë të jemi të durueshëm në kohë skamjesh, sëmundjesh dhe luftërash

“Mirësia nuk është të kthyerit e fytyrës suaj nga lindja dhe perëndimi, por mirësia është (cilësi) e atij që beson Allahun, Ditën e Fundit,...

Falsifikimi i diplomave, biznes i pandëshkueshëm

Sipas një hulumtimi të fundit, aktiviteti i punimeve të diplomave është përhapur në një nivel biznesi, në të cilin shumë persona, duke e prezantuar...

Shqiptari prej natyre, kotësidashës, plot vanitet dhe egoist!

Shkruan: Suat SHAQIRI Shqiptari prej natyre është kotësidashës, plot vanitet dhe egoizëm. Nuk i pëlqen kurrë të shohë dhe të njohë fajin dhe të metën...

Ali Ahmeti si Stevo Karapanxho po i bën reklamë Vegetës

Shkruan Ejup Berisha   Kryetari I BDI-së Ali Ahmeti qenka bërë Stevo Karapanxho sepse para dy ditëve ai e reklamoi Vegetën. Çka është Vegeta ajo është...

Vota shqiptare nuk duhet të jetë votë hajgareje e as talljeje.E tillë do të jetë nëse shkon nga shqiptari te një subjekt maqedonas!

Islam Hyseni Garë e fortë zgjedhore do të jetë kurdoherë kur mbahen zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut! Gjithnjë e më shumë do të shkojë duke u...

Shqiptarët dhe ndërhyrja serbe në Mal të Zi si rrezik për Ballkanin

Shaban Murati Pas humbjes së madhe gjeopolitike të influencës zyrtare në Mal të Zi, që pësoi Serbia me anëtarësimin e Malit të Zi në NATO...

Elita Masha: Ali Ahmeti do të ngadhënjej në zgjedhjet e ardhshme!

Shkruan: Elita Masha Disa arsye pse Bashkimi Demokratik për Integrim në krye me z. Ali Ahmeti do të ngadhënjej sërish në zgjedhjet paralmentare : ✅Vazhdon të...

Procedura dhe Demokracia nuk janë pronë e liderëve !

Shkruan Qenan Aliu Procedurat dhe Demokracia nuk janë pronësi e Mickovskit dhe Vmro-Dpmne-së,ata vlejnë për të gjithë. Askush nuk mund të jetë mbi ligjin dhe...

Nuk ka nevojë për kurrfarë ore të zgjatur policore gjatë festës së fitër Bajramit

Shkruan Emin Azemi Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe paska thënëse nesër do të merret vendimi përfundimtar nëse do të ketë orë të zgjatur policore gjatë...

Më Të Lexuara

Driton Zairi: Shitësi i mirë do të ju shes një veturë, kujdesi i mirë për klient ju shet 100 vetura

Mi-Da Grand Motors është e njohur si një kompani me përgjegjësi shoqërore. Misioni të cilin e ka kompania është që të siguroje mobilitet dhe...

Këshilli i Sigurimit nesër në ora 10:00 do të vendos nëse do të vazhdohet gjendja e jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet nesër në ora 10:00, e cila është dita e fundit, e gjendjes së jashtëzakonshme që më 15 maj...

Vuçiq: Jam i gatshëm të nis dialogun kur të formohet Qeveria në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka thënë se është i gatshëm të vazhdojë dialogun posa të formohet qeveria e re në Kosovë. Vuçiq i ka...

VMRO-DPMNE: Morbide të flasësh për zgjedhje në këtë situatë

Ashtu siç lëviz kurba e të infektuarve, po ashtu lëvizin edhe qëndrimet e partive politike për datën e zgjedhjeve. Sipas VMRO-DPMNE-së, rritja e numrit...

ASH: BDI shfrytëzon pandeminë Covid 19 si instrument për fushatë parazgjedhore!

Nuk është hera e parë që zyrtarë të BDI-së si ato të nivelit lokal dhe qendror keqpërdorin situatën me pandeminë Covid 19 për interesa...

Gjendet i vdekur një shtetas gjerman në Shkup

Një 42-vjeçar nga Gjermania u gjet i vdekur në Shkup. Gruaja që e gjeti e paraqiti atë në polici, pas të cilës u kontrollua...