Nuk ka normalizim të marrëdhënieve me Serbinë, pa njohje reciproke

Gjatë mbledhjes së Komisionit për Punë të Jashtme, deputeti i Vetëvendosjes, Dukagjin Gorani e ka pyetur shefin e negociatave me Serbinë, Avni Arifin nëse...

Bujar Nishani: Shpresojmë që Shqipëria t’i bashkohet rindërtimit të katedrales së Notre Dame

Bujar Nishani Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD ka reaguar pas lajmit të trishtë të shkatërrimit nga zjarri të katedrales së njohur Notre Dame...

Shkodran Tolaj dhe Ansamblet mbarëshqiptare bllokojnë Prishtinën

Edhe pse ditë e diele, sot kryeqyteti ngjau në një vend madhështor duke e kthyer ditën e pushimit në ditë festive. Me mijëra qytetarë...

Dodik: Të pranohet propozimi i Serbisë për demarkacionin me Bosnjën

Kryetari i Presidencës së BeH, Milorad Dodik, tha sot se zgjidhja e çështjes kufitare midis Serbisë dhe BeH duhet të aktualizohet. Ai tha se të...

Lëvizje e re politike? Patozi: Kurrë mos thuaj kurrë …

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, i ftuar në ‘Oktapod’, ka lënë të hapur mundësinë e një krijimi të një lëvizjeje të re politike. I...

Opozita greke e vendosur për ta penguar Marrëveshjen e Prespës

Qëndrimin se Demokracia e Re nuk do ta ratifikojë Marrëveshjen e Prespës, as në këtë e as në Parlamentin e ardhshëm, edhe njëherë e...

Sulmohet fizikisht familja tre anëtarëshe nga 22 vjeçari nga Tetova

Tridhjetë e tetë vjeçarja Z.T.nga Tetova, më datë 25.06.2018 në ora 19 e 30 minuta, bashk me dhëndrin e saj D.B. 24-vjeç, dhe vajza...

Dunika Kadaj-Bujupi mban fjalim në VV

Donika Kadaj-Bujupi, gjatë një fjalimi në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje!, ka zyrtarizuar aderimin e saj në këtë parti.Lëvizja Vetëvendosje! në...

Rexhep Hoti zv.Ministri i Kulturës së Kosovës: Shqiptarët në Maqedoni i udhëheqin gjimnazistët dhe...

Në Konferencën e intelektualëve dhe veprimtarëve të çështjes shqiptare, e cila u mbajt në Prishtinë më datë 10 Qershor 2016, të pranishëm ishin një...

Tensionet Serbi-Maqedoni, Bernabiq e Zaev përpiqen “të ftohin gjakrat”

Takimi rajonal i Durrësit hodhi një tjetër hap përpara drejt afrimit ekonomik të vendeve të Ballkanit. Në eventin e mikpritur prej kryeministrit shqiptar, Edi...

Postimet e fundit