Për liderin e VV-së tha se është “një mashtrues i mirë”, Kurti i jep...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka dhënë një përgjigje interesante ndaj një deklarate të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj për të. Kryeministri në detyrë...

Daçiq: Serbia gaboi që e njohu Maqedoninë

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, e ka përsëritur qëndrimin e tij se Serbia ka gabuar kur e ka njohur Maqedonisë...

Zbulohet një objekt nëntokësor në Kaçanik (Video)

Në Kotlinë në Kaçanikut, u zbulua një objekt nëntokësor që besohet të jetë qindra vjet i vjetër, dhe kjo i ka befasuar banorët. Ata nuk...

KFOR-i mund të largohet nga Kosova

Komandanti i KFOR-it, Salvatore Cuoci ka thënë se formimi i Ushtrisë së Kosovës është vendim i institucioneve kosovare në përputhje me procedurat kushtetuese. Megjithatë, KFOR...

Arrihet marrëveshja Kosovë-Mali i Zi për Demarkacionin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanoviq kanë dalë me një deklaratë të përbashkët për ratifikimin e marrëveshjes...

Gruaja e Haradinajt ironizon Thaçin: Duart t’i lidhin, por forcën kurrë

Bashkëshortja e RamushHaradinajt, Anita Muçaj-Haradinaj, ka reaguar për herë të parë pas vendimit të gjykatës së Francës, e cila vendosi për lirimin me kusht...

Kryqi i Kuq i Malit të Zi mblodhi mbi 42 mijë euro për viktimat...

Kryqi i Kuq i Malit të Zi deri më tani ka mbledhur 42.522 euro për viktimat e tërmetit në Shqipëri, raporton Anadolu Agency (AA). Kryqi...

Vuçiq: “Mini Shengeni”, më i rëndësishëm se tërheqjet e njohjeve të Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka folur për rëndësinë e marrëveshjes së “Mini Shengenit”. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se iniciativa për heqjen...

PS përjashton ish-ministrin e Brendshëm Saimi Tahiri nga grupi parlamentar

PS përjashton Saimir Tahirin nga grupi parlamentar, por ai mbetet deputet i lirë jashtë këtij grupi. Opozita i bën thirrje BE-së dhe qeverisë amerikane:...

Bisedimet VV-LDK për koalicion, “ngreh e mos këput”

Vetëvendosje dhe LDK-ja vazhdojnë t’i kenë raportet e ngrira sa i përket arritjes së marrëveshjes së koalicionit. Pas kërkesës së LDK-së që posti i...