Çaj me banane për të luftuar pagjumësinë (VIDEO)

Gjumi cilësor është jetik për shëndetin tuaj të përgjithshëm – nuk ka dyshim për këtë. Sidoqoftë, stili i jetesës moderne i cili zakonisht nënkupton stres,...

Si të pastroni shtëpinë me sodë e uthull

Në videon e paraqitur më poshtë tregohen 5 truke për të pastruar sendet që gjenden në shtëpi. Janë të domosdoshme për të gjithë sepse e...

A e dinit se pak kripë në xhep mund t’ju shpëtojë jetën?

Shumë njerëz mbajnë me vete një biskotë, një karamele apo një pako të vogël sheqeri. I përdorin si mjete emergjente kryesisht kur ndjejnë se kanë...

Çka tregojnë nënsqetullat për shëndetin tuaj

Çfarë arome kanë nënsqetullat tuaja dhe çfarë bëni ju rreth kësaj, lidhet me sistemin e mikrobeve në zorrën tuaj, të cilat ju mbrojnë nga...

A duhet t’i thajmë rrobat brenda në shtëpi? Flasin ekspertët

Është dimër dhe shpesh rrobat që nuk na thahen shpejt në ambientin e jashtëm, i fusim brenda, i thajmë në kalorifer, apo në sobë....

Në Javën e Modës sfilojnë për herë të parë modele me shami

Një stiliste indoneziane ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me koleksionin e saj për femrat myslimane në Javën e Modës në New York. Veshjet...

Çfarë fshihet në foto: burrë apo grua; zbuloni çfarë tregon përgjigjja juaj(FOTO)

Mënyra si perceptoni realitetin që ju rrethon ndryshon nga personi në person, ndonëse shqisa e të parit është e njëjtë për të gjithë. Përgjigjja juaj...

Bëni që buzëkuqi juaj t’ju zgjasë tërë ditën me këtë trik të vogël!

A shqetësoheni shpesh se buzëkuqi juaj nuk zgjat gjatë tërë ditës? Mos u shqetësoni më, sepse ekzistojnë truqe të lehta që ju ndihmojnë rreth...

Këto 15 fakte nuk do ju hyjnë kurrë në punë! Thjeshtë lexojini dhe qeshni

Këto fakte, nuk janë shumë me rëndësi, por janë interesante - ani pse mund të mos ju duhen asnjëherë. 1. Ulërima e luanit mund të...

Meteoalb zbulon sekretin e “dhimbshëm” të burrave shqiptar

Në Shqipëri më shumë janë burrat të interesuar për motin se sa gratrë. Në këtë përfundim ka arritur Meteoalb duke iu referuar statistikave të...