E diel, 12 Korrik, 2020
26 C
Skopje
Ballina Shëndetësi

Shëndetësi

Të mirat që sjell për organizmin mjalta me arra

E mbani mend herën e fundit kur keni ngrënë mjaltë dhe arra? Me siguri do të ketë qenë në shtëpinë e gjyshes, pasi ky...

Pini këtë pije freskuese, është magji për trupin tuaj

Vera është afër, dhe kjo do të thotë se është koha të filloni t’i kushtoni vëmendje shtesë hidratimit. Meqenëse djersitemi më shumë në muajt e...

Gjakrrjedhja nga hunda gjatë shtatzënisë – çfarë duhet të bëni për ta shmangur

Shikoni përse vjen deri te gjakrrjedhja nga hunda, çfarë do të duhej të bëni dhe si ta pengoni këtë situatë të pakëndshme gjatë shtatzënisë Në...

Ujë me mjaltë me kanellë, zbuloni pse vlen shumë në mëngjes

Një nga kombinimet më të fuqishme të vlerave është ai i ujit me mjaltë dhe kanellë. Ato janë ushqime të shëndetshme që përmbajnë vitamina...

Zbuloni sekretet e kurimit të sëmundjeve të fshehura te çaji i kanellës

Çaji i kanellës është përdorur mijëra vite më parë. Me origjinë nga Sri Lanka, çaji i kanellës është përdorur nga mjekësia orientale prej mijëra vjetësh...

Mësoni njëherë e mirë, sekreti për të dalluar një vaj ulliri origjinal dhe cilësor

Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare, por sa të sigurtë jeni se...

Ushqimet e rrezikshme për diabetikët

Tanimë dihet se ushqimi përbën një faktor kryesor në përmirësimin apo përkeqësimin e sëmundjes së diabetit. Në përgjithësi ushqimet, që përmbajnë shumë yndyrë, kripë...

Shenjat e para të sëmundjeve të mushkërive të cilat çdo njeri duhet t’i dijë

Mushkëritë luajnë një rol kyç për organizmin e njeriut. Këto organe bëjnë frymë- shkëmbimin, duke mundësuar lirimin e dioksidit të karbonit dhe pranimin e...

Ushtrimet e përditshme efektive me të cilat e zhdukni peshën e tepërt

Fillimi i moshës së mesme është një pikë kritike në jetë. Sipas Ken Fox, profesor i stërvitjes dhe shkencave shëndetësore në Universitetin e Bristol,...

Më Të Lexuara

BDl të tregojë me cilat para po paguan kompanitë e shtrenjta nga Izraeli për fushatë!

Arben Fetai, Bruksel Të gjitha faqet e BDI-së dhe të figurave të tyre kryesore në rrjetet sociale po u mirëmbajtkan nga Izraeli. Kompanitë e atjeshme...

Ja si duket Klinika e Tetovës deri sa e drejton kandidati i BDl-së për deputet!

Këto janë fotografi nga Klinika e Tetovës, të bëra deri sa e drejton kandidati i BDI-së për deputet, Florin Besimi. Këto fotografi, për fat të...

Eko-autobusët e rinj të NQP nga sot përfshihen në transportin publik në Shkup

Prej sot, autobusët e rinj me gazit të NQP-Shkup, prodhim i kompanisë gjermane MAN, filluan të qarkullojnë në linjat e qytetit në Shkup. Autoritetet...

Kjo ishte befasia që rinia e Gostivarit e kishte përgatitur për Ziadin Selën (Video)

Kjo ishte befasia që rinia e Gostivarit e kishte përgatitur mbrëmë për Ziadin Selën Një dron i cili u lëshua n◄ Beograd në ndeshjen Kosove...

Filipçe: SPQ “8 Shtatori” së shpejti do të vazhdojë me punë siç ishte e organizuar më parë

Një nga katet e spitalit “8 Shtatori” do të lirohet nga pacientët me Kovid-19, të cilët këto ditë do të transferohen në...

Si ndjehet Bilall Kasami pasi partneri i tij Zaev ofendoi shqiptarët?!

Ranë ofendimet dhe u pamë.Kjo shpërfaqi anën tjetër të fshehtë të Zaevit ” multietnik” që lufton për “kauzën ” e përgjithshme informon TetovaSot. Por ai...