E diel, 12 Korrik, 2020
20 C
Skopje
Ballina Showbiz

Showbiz

Mihrije Braha sjell imazhet e para nga pushimet

Në mungesë të angazhimeve tjera në muzikë, këngëtarët kohën e fundit ia kanë mësyrë plazheve shqiptare. Edhe Mihrije Braha nisi pushimet dhe publikoi fotografitë e...

Vajza e regjisorit më të njohur në botë bëhet nuse tetovare

Destry Allyn, e bija e regjisorit, producentit dhe skenaristit amerikan të filmit, Steven Spielberg, i cili është edhe fitues i shumë çmimeve Oscar si...

Dua Lipa: Në Kosovë nuk mund të bëja muzikë ashtu siç dëshiroja

Dua Lipa së fundi ka dhënë intervistë për revistën “ELLE”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është imazh i numrit të ri të revistës...

Pasi la filmat për të rritur, Mia Khalifa bën veprimin e papritur

Mia Khalifa i habiti të gjithë kur vendosi të heqë dorë nga pornografia. Mirëpo, edhe më shumë i ka habitur ndjekësit vendimi i saj...

Loredana Zefi bën ndryshim drastik në pamje (FOTO)

Loredana është njëra nga rep-artistet më të njohura në tregun shqiptar, suksesi i të cilës ka kaluar edhe kufijtë. Edhe para se t’i hyjë muzikës,...

Enca Haxhia nuk lë vend për imagjinatë, tregon të pasmet e saj bombastike

Ajo është njëra nga këngëtaret që vazhdon të mbetet më me stil në estradën shqiptare. Bëhet fjalë për Enca Haxhia, e cila nuk kursen veten...

Aktorja e famshme turke flet sërish për Kosovën

Ova’ ka thënë se i do shumë shqiptarët. Nisa Sofiya u bë e njohur për publikun shqiptar me rolin e Ovas në filmin “Miracle in...

Shkurte Fejza poezi mbi situatën aktuale: E kam dashtë një Kosovë tjetër

Shkurte Fejza: E kam dashtë një Kosovë tjetër, ku s’ka njerëz që shkelin besën. Ikona e muzikës popullore shqipe Shkurte Fejza një jetë të tërë...

Aktorja kolumbiane për herë të tretë me Covid

Pas një periudhe, pasi u shërua, aktorja kolumbiane Danna Garcia e njohur për rolin e saj te seria “Pasione të Fshehta” bëri testin për...

Më Të Lexuara

Çmimet e maskave sipas qejfit, nuk ka legjislacion që e rregullon

Rritja e numrit të rasteve me Covid-19 në vend, ka bërë që gjithë qytetarët të drejtohen në masë drejt barnatoreve për të blerë...

Rodriguez do të largohet përfundimisht nga Real Madridit

Ylli kolumbian, James Rodriguez ka vendosur përfundimisht për t’u larguar nga Real Madridi në afatin kalimtar të kësaj vere. Kolumbiani ka bërë vetëm tetë paraqitje...

Abazi: Jo gjendje e jashtëzakonshme, por zgjedhje të jashtëzakonshme

Vetëvendosje vazhdimisht po bën thirrje për zgjedhje, pasi sipas tyre kjo qeveri është ilegale. Ish-zëvendëskryeministri, Haki Abazi tha se Kosovës nuk i duhet gjendje e...

Zaev: Shpreh keqardhje që mbështetëm disa kandidatë të BDI-së

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev tha se shpreh keqardhje që disa kandidatë të BDI-së i mbështeti zgjedhjet lokale. Ai e përmend kryetarin e Strugës,...

Prej nesër fillon votimi treditësh për zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Në 3.390 vendvotime në zgjedhjet e dhjeta të parakohshme parlamentare mund të votojnë 1.814.263 qytetarë të regjistruar në Listën zgjedhore. Votimi në këto zgjedhje parlamentare...

Fitorja është në dorën tuaj, vota jote vlenë shumë, mos e hudh, por bëje faktor…

Nga Elmir Sejfullai Të nderuar miq, familjar dhe kolegë. Kam bindjen se këto zgjedhje janë të një rëndësie të veçantë për të gjith ne. Vërehet...