Shkupi i gatshëm për UEFA Superkupën

Qyteti i Shkupit është plotësisht i gatshëm për UEFA Superkupën 2017, i cili do të mbahet më 8 gusht në Arenën Kombëtare “Filipi i...

Reali fiton me goleadë, Ronaldo shënon katër gola

Në një natë spektakolare për Cristiano Ronaldon ku shënoi katër gola, Real Madrid ka arritur të mposht 6:3 Gironan. ‘Los Blancos’ kanë ngushtuar në katër...

Seedorf në bisedime me klubin brazilian

Legjenda e Milanit, Clarence Seedorf është në bisedime për të marrë përsipër rolin e trajnerit të skuadrës braziliane, Atletico Paranaense. Ish-mesfushori holandez kaloi 10 vjet...
Këto janë femrat më të bukura që kanë garuar në Lojërat Olimpike (Foto)

Këto janë femrat më të bukura që kanë garuar në Lojërat Olimpike (Foto)

   Përveç talentit, guximit e forcës, Zoti u ka falur edhe bukurinë. Një bukuri që ka tërhequr vëmendjen ndër vite. Vëmendjen që duhet të kenë...

Gabim i madh nga Berisha, shënon Zvicra (VIDEO)

Etrit Berisha ka bërë një dalje të gabuar duke i mundësuar Zvicrës që të kalojë në epërsi pas golit me kokë nga Fabian Schar. http://www.dailymotion.com/video/x4ftn2v_fabian-schar-goal-hd-albania-0-1-switzerland-11-06-2016-hd_sport

Një i arrestuar në lidhje me sulmin ndaj ekipit futbollistik

Policia gjermane ka konfirmuar që një person është arrestuar si pjesë e hetimit në lidhje me sulmin e dyshuar terrorist ndaj autobusit të Borussia...

Trajneri i Islandës e vlerëson lartë Kosovën, ja çfarë thotë

Përzgjedhësi i Islandës, Heimir Hallgrimsson thotë se ka respekt për Përfaqësuesen e Kosovës. Sipas tij, edhe pse ekipi më i ri i kualifikimeve të Botërorit...

Koha e Sturridge te Liverpool e ka pasur

Daniel Sturridge do të duhet të largohet nga Liverpool në mënyrë që ta gjejë formën. Kështu thoin ish-sulmuesi i Rangers dhe Middlesbrough Kris Boyd. Përfaqësuesi i...

Të arriturat e jashtëzakonshme të Ronaldos në vitin 2017

2017 ka qenë një vit i mbresëlënës për Cristiano Ronaldon. Ylli portugez si në aspektin individual, ashtu edhe ekipor ka arritur shumë suksese, për ta...

Sa kushtojnë biletat e ndeshjes së Superkupës së Evropës mes Realit dhe Unitedit?

Super Kupa e Evropës në futboll ku mejdanin do të ndajnë skuadrat gjigante si Manchester United dhe Real Madrid do të zhvillohet me datë...

Postimet e fundit