16 C
Skopje
E martë, 26 Maj, 2020
Ballina Sport

Sport

I pari i FIFA-s paralajmëron futbollin: Përgatituni për më të keqen

Në këto kohë testimesh, me futbollin të pezulluar në të gjithë botën për shkak të emergjencës së koronavirus, FIFA po shikon në xhepat e...

Edhe një futbollist i Juventusit infektohet me koronavirus

Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi, është infektuar me koronavirus, duke u bërë futbollisti i dytë që preket nga Covid-19 në skuadrën e kampionit italian....

Boksieri nga Tetova Lulzim Ismaili fiton boksierin nga Uzbekistani

Boksieri nga Tetova, i klubit “Shkëndija No Limit”, Lulzim Ismaili ka fituar duelin ndaj boksierit nga Uzbekistani, Kabijon Hushvaktaliev të zhvilluar mbrëmë në Leverkusen...

Ndeshja Kosovë-Maqedoni, mungon shitja e biletave në qytetet me shumicë shqiptare

Federata e futbollit të Maqedonisë njofton se janë lëshuar në shitje biletat për ndeshjen Maqedoni-Kosovë, takim ky në kuadër të gjysmëfinales së “play-offit” të...

Ndeshja Maqedoni-Kosovë, radhë të gjata për të siguruar bileta

Ka filluar edhe zyrtarisht shitja e biletave për përballjen në mes të përfaqësueses së Maqedonisë dhe Kosovës në kuadër të play-offit të Ligës së...

Pique pas humbjes: Ky është ekipi më i dobët i Realit me të cilin jam ndeshur

Real Madrid ka fituar mbrëmë Barcelonën. Los Blancos shënuan dy herë në pjesën e dytë për ta marrë kryesimin në La Liga. Pas disfatës është mbrojtësi...

Ndeshja Maqedoni-Kosovë mund të luhet pa tifozë, kjo është arsyeja

Ndeshja në mes Kosovës dhe Maqedonisë mund të luhet pa praninë e tifozëve.Ende nuk ka asgjë zyrtare mirëpo veprimet e fundit të shtetit maqedonas...

Bayern Munich kalon në çerekfinale të kupës (VIDEO)

Bayern Munich i ka vazhduar përpjekjet për ta mbrojtur titullin në Kupën e Gjermanisë, duke kaluar në çerekfinale të edicionit të sivjetmë pas fitores...

Drita Islami thyen rekordin 40 vjeçar

Rekord i ri u shënua në atletikën e Maqedonisë së Veriut, në disiplinën 400 metra nga Drita Islami e cila arriti rezultatin për 56.35...

Më Të Lexuara

Në burgje s’ka ilaç për sëmundjet kronike!

Brenda gjashtë muajve, në burgun e Idrizovës kanë ndërruar jetë pesë të burgosur. Rasti i fundit kur ndërroi jetë një i burgosur i këtij...

Shtrenjtohen karburantet- “eurosuper 95” për tre, ndërsa “eurosuper 98” dhe eurodizeli për 2,5 denarë

Çmimet e derivateve të naftës rriten me një mesatare prej 8.50 për qind, kumtoi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRE). Çmimi i benzinës “Eurosuper 95”...

Aktakuzë për organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist

Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë – Departamenti Special, kundër të pandehurës me inicialet J.L. për shkak të...

Të shtunën përfundon gjendja e jashtëzakonshme

Vendimi i tretë presidentit, Stevo Pendarovski për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme skadon të shtunën, pas së cilës ligjërisht duhet fillon rrjedhja e afateve...

Po diskutohet me vendet fqinje dhe BE-në për hapjen e kufijve

Kryeministri Oliver Spasovski sot bëri të ditur se në periudhën e ardhshme duhet të pritet vendim për hapjen e kufijve. Për këtë çështje, siç...

Franca do të pranojë 400 aplikues të azilit dhe 350 fëmijë refugjatë pa shoqërim nga Greqia

Qëllimi i Francës, që në periudhën në vijim të pranojë 400 aplikues të azilit dhe 350 fëmijë refugjatë pa shoqërim, të cilët gjendjen në...