E shtunë, 5 Dhjetor, 2020
13 C
Skopje
Ballina Sport

Sport

Abuzim apo humbje! Totenhemi çon në “ferr” Mançester Junajtid me 6 gola

4 tetor 2020 do të jetë një ditë që do të mbahet mend gjatë për tifozët e Mançester Junajtid, por si “ditë zie”. “Djajtë...

Runi: Mançester Junajtid jo për Sanchon, unë do investoja 100 milionë euro për…

Uejn Runi beson se Mançester Junajtid duhet të përpiqet të blejë më mirë Herri Kejnin nga Totenhemi se sa Xhejdon Sançon nga Dortmundi. “Djajtë...

Moise Kean “tradhëton” ish skuadrën e tij

Moise Ken do të vazhdojë karrierën e tij futbollistike te PSG-ja, teksa do të largohet nga Evertoni. Këta të fundit e transferuan sulmuesin para...

Juventus do të zbres në fushë…

Siç lë të kuptohet, skuadra e Juventusit nuk pranon që ndeshja derbi e së dielës kundër Napolit të shtyhet. Kjo konfirmohet nga letra zyrtare...

Manchester Unitedi në bisedime për të nënshkruar me Edinson Cavanin

Manchester Unitedi thuhet se ka filluar bisedimet me Edinson Cavanin rreth një transferimi në Old Trafford, me uruguaianin që thuhet se i është ofruar...

Premier Liga ka një tjetër pretendent, ja pse ekipet e mëdha duhet të tremben këtë sezon nga Evertoni i Ançelotit

Everton mori ditën e sotme fitoren e 4-të radhazi nga 4 ndeshjet e para të Premier Ligë për këtë sezon.  Ekipi i Ançelotit triumfoi...

“Lexonte edhe etiketën e ujit mineral”, Marota: Kristiano Ronaldo kampion, ja pse është i vështirë për t’u menaxhuar

Xhuzepe Marota ishte njeriu që vuri firmën në kontratën, e cila solli Kristiano Ronaldon te Juventusi në verën e 2018-ës, ndonëse menjëherë më pas,...

Futbolli italian në telashe/ Juventusi konfirmon dy raste pozitive me Covid-19, skuadra futet në izolim

Juventusi ka njoftuar se skuadra është futur në izolim, pasi dy anëtarë nga stafi kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmi vjen pak orë pasi...

Formacionet zyrtare: Chelsea – Crystal Palace

Chelsea dhe Crystal Palace i kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin në kuadër të javës së katërt në Ligën Premier. Ndeshja që fillon në ora...

Më Të Lexuara

Filipçe: Përgatitemi për vaksinimin kundër Kovid-19, ja kush do të vaksinohet në fillim

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot përmes një postimi në rrjetin social “fejsbuk” njoftoi se është në fazë të fundit plani për vaksinimin e...

Zbulohen emrat e Komisionit Hetimor për raportin e Dick Marty-t

Ulsi Manja, Alket Hyseni, Klotilda Bushka, Adnor Shameti dhe Ermonela Felaj janë pjesëtarët e Komisionit Hetimor që do të votohen nesër për të hedhur...

Në përvjetorin e lindjes, zbulohet shtatorja e ish-presidentit Rugova në Istog

Sot në përvjetorin e ditës së lindjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, u zbulua shtatorja e tij në Istog. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah...

SHKUP: TËRMETI PREJ 3.9 BALLËSH DRIDHI KRYEQYTETIN

Tërmeti prej 3.9 ballë sipas Rihterit pasdite në orën 14.09 minuta ishte ndjerë në Shkup dhe rrethinë. Epiqendra ka qenë 12 kilometra në lindje...

Ziadin Sela: ,,Meriot Koalicioni” i Zaevit dhe Ahmetit me Sasho Mijallkovin

I ftuar në emisionin e mëngjesit në Tv24 Vesti, Kryetar i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, ka folur për aktuelitet politike në vend, si...

Çudirat nuk kanë fund: U zu me gruan, burri ecën 450 km rrugë në këmbë për të qetësuar nervat

Zënka me bashkëshortën e tij, ka bërë që një burrë në Itali të nisë të ecë për tu qetësuar në Como dhe të përfundojë...