9 C
Skopje
E shtunë, 30 Maj, 2020
Ballina Teknologji

Teknologji

Polakët e bëjnë Mercedesin “prej druri”

POLAKËT E BËJNË MERCEDESIN ‘PREJ DRURI’ Kompania polake Carlex, ridizajnoi Mercedes G-Class dhe rezultati për ta thënë më butë, nuk është për të gjithë. Brendësia...

Apple lëshon shërbimin për trendet e të dhënave për lëvizjen e njerëzve

Të martën, Apple lëshoi një mjet të ri për trendet e të dhënave të lëvizshmërisë për të siguruar informacion qeverive lokale dhe autoriteteve shëndetësore...

Google prezanton “Fondin e ndihmës për gazetari”

Kompania Google ka njoftuar të mërkurën se do të ndajë një fond emergjent për t’iu ndihmuar mediave lokale për të vazhduar punën e tyre...

Telefonat Apple dhe Google tregojnë nëse keni qenë pranë dikujt që ka koronavirus

Apple dhe Google kanë njoftuar që janë duke punuar së bashku për të krijuar teknologji gjurmimi që ka për qëllim të ngadalësojë përhapjen e...

Peticioni për ndalim të 5G-s është hequr për të ndaluar përhapjen e dezinformatave

Një peticion në internet që pretendon se 5G është përgjegjës për pandeminë e koronavirusit është hequr pasi të ketë marrë më shumë se 100,000...

Një mashtrimi i thjeshtë po merr kontrollin e dhjetërave llogarive WhatsApp

Lajmi i keq është se kjo teknikë mashtruese është shumë e lehtë për tu ekzekutuar dhe njerëzit po bien lehtësisht pre e saj. Një mashtrimi...

Shenjat që tregojnë se kompjuteri juaj është hakuar

Ekspertët tregojnë se këto shtatë shenja tregojnë se hakerët mund të kenë qasje në kompjuterin tuaj. Bateria e laptopit shpenzohet shumë shpejt Nëse një program i...

Modeli Q3 është po aq i sigurt sa edhe makinat e mëdha të Audit

Ky crossover i vogël, është po aq i sigurt sa edhe makinat e mëdha. Megjithëse në makinat e reja, është bërë thuajse standarde, që të...

Volkswagen, 830 milionë euro dëmshpërblim për klientët e tij

Volkswagen u ofrua sot t’u paguajë 830 milionë euro klientëve të tij gjermanë, si reagim ndaj padisë më të madhe gjermane në lidhje me...

Më Të Lexuara

Driton Zairi: Shitësi i mirë do të ju shes një veturë, kujdesi i mirë për klient ju shet 100 vetura

Mi-Da Grand Motors është e njohur si një kompani me përgjegjësi shoqërore. Misioni të cilin e ka kompania është që të siguroje mobilitet dhe...

Këshilli i Sigurimit nesër në ora 10:00 do të vendos nëse do të vazhdohet gjendja e jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet nesër në ora 10:00, e cila është dita e fundit, e gjendjes së jashtëzakonshme që më 15 maj...

Vuçiq: Jam i gatshëm të nis dialogun kur të formohet Qeveria në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka thënë se është i gatshëm të vazhdojë dialogun posa të formohet qeveria e re në Kosovë. Vuçiq i ka...

VMRO-DPMNE: Morbide të flasësh për zgjedhje në këtë situatë

Ashtu siç lëviz kurba e të infektuarve, po ashtu lëvizin edhe qëndrimet e partive politike për datën e zgjedhjeve. Sipas VMRO-DPMNE-së, rritja e numrit...

ASH: BDI shfrytëzon pandeminë Covid 19 si instrument për fushatë parazgjedhore!

Nuk është hera e parë që zyrtarë të BDI-së si ato të nivelit lokal dhe qendror keqpërdorin situatën me pandeminë Covid 19 për interesa...

Gjendet i vdekur një shtetas gjerman në Shkup

Një 42-vjeçar nga Gjermania u gjet i vdekur në Shkup. Gruaja që e gjeti e paraqiti atë në polici, pas të cilës u kontrollua...