E shtunë, 5 Dhjetor, 2020
13 C
Skopje
Ballina Teknologji

Teknologji

“Facebook”-u vendos kufizime për dërgimin e mesazheve në “Messenger”

Rrjeti më i madh social, Facebook ka ndërmarrë një tjetër veprim në përpjekje për të parandaluar keqinformimin dhe informacionet e rreme me përmbajtje të...

Lajm i mirë për adhuruesit e Netflix: Mund të shihni filma pa paguar një tarifë mujore

Një lajm i mirë vjen për të gjithë adhuruesit e Netflix. Të gjithë mund të shohin filma dhe seriale në Netflix Originals, edhe...

Facebook ndalon reklamat e reja politike para zgjedhjeve në SHBA

Kompania Facebook Inc tha të enjten se do të ndalë pranimin e reklamave të reja politike një javë para zgjedhjeve presidenciale të nëntorit, duke...

S-Class i ri të lë pa fjalë!

“Daimler AG” të mërkurën zbuloi versionin e ri të sedanit të tij luksoz Mercedes-Benz S-Class, modelin më të rëndësishëm të kompanisë dhe një nga...

Seria e Samsung Galaxy Note20 e disponueshme në Shqipëri

Për kënaqësinë e të gjithë fansave të inovacionit dhe telefonave më të mirë inteligjentë, pajisjet e reja Samsung Note20 më në fund mbërritën në...

iPhone 5G nga Apple thuhet se do të debutojë muajin tjetër

iPhone 5G i shumëpritur nga Apple thuhet se do të bëjë debutimin e tij këtë tetor. Teknologjia 5G në telefonat e rinj do t’i lejojë...

Speak Out: Shpërndaj pa kufi ide dhe krijo onlajn me opsionin e ri të Telekomit të Maqedonisë

Përdorim i pakufizuar dhe ndarje e ideve përmes rrjeteve sociale të preferuara pa harxhimin e internetit nga tarifa Aktivizimi i opsionit Speak Out në...

Gjermanët gëzohen: Ata do të punojnë më pak

Është arritur një marrëveshje në qeverinë e koalicionit gjerman për të zgjatur programin me kohë të pjesshme për dy vjet, nga 12 muajt e...

Peticioni për vendosjen e Kosovës në Apple Maps pati sukses, change.org bën të ditur lajmin

197 mijë e 175 persona të cilët e kanë nënshkruar peticionin “Put Kosovo on Apple Maps”, ia kanë arritur qëllimit. Kosova tashmë është vendosur...

Më Të Lexuara

Filipçe: Përgatitemi për vaksinimin kundër Kovid-19, ja kush do të vaksinohet në fillim

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot përmes një postimi në rrjetin social “fejsbuk” njoftoi se është në fazë të fundit plani për vaksinimin e...

Zbulohen emrat e Komisionit Hetimor për raportin e Dick Marty-t

Ulsi Manja, Alket Hyseni, Klotilda Bushka, Adnor Shameti dhe Ermonela Felaj janë pjesëtarët e Komisionit Hetimor që do të votohen nesër për të hedhur...

Në përvjetorin e lindjes, zbulohet shtatorja e ish-presidentit Rugova në Istog

Sot në përvjetorin e ditës së lindjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, u zbulua shtatorja e tij në Istog. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah...

SHKUP: TËRMETI PREJ 3.9 BALLËSH DRIDHI KRYEQYTETIN

Tërmeti prej 3.9 ballë sipas Rihterit pasdite në orën 14.09 minuta ishte ndjerë në Shkup dhe rrethinë. Epiqendra ka qenë 12 kilometra në lindje...

Ziadin Sela: ,,Meriot Koalicioni” i Zaevit dhe Ahmetit me Sasho Mijallkovin

I ftuar në emisionin e mëngjesit në Tv24 Vesti, Kryetar i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, ka folur për aktuelitet politike në vend, si...

Çudirat nuk kanë fund: U zu me gruan, burri ecën 450 km rrugë në këmbë për të qetësuar nervat

Zënka me bashkëshortën e tij, ka bërë që një burrë në Itali të nisë të ecë për tu qetësuar në Como dhe të përfundojë...