9 C
Skopje
E shtunë, 30 Maj, 2020
Ballina Teknologji

Teknologji

Për herë të parë, YouTube zbulon sa fiton nga reklamat

Të ardhurat e YouTube nga reklamat përgjatë 2019-s tejkaluan 1 miliardë dollarë në muaj. Shifrat i publikoi vetë kompania të hënën. Kjo është hera...

Coronavirus në Kinë pritet të ndikoj edhe në prodhimin e iPhone

Reuters po citon një burim pa emër i cili beson se Apple dhe klientët e tjerë të Foxconn mund të ndikohen nëse ndalesa ...

WhatsApp ndaloi së funksionuari për miliona telefonë nga data 1 Shkurt

Aplikacioni popullor i komunikimit WhatsApp ndaloi të funksionuari për miliona telefonë nga data 1 Shkurt. Pajisjet Android dhe iPhone të cilët mbështesin vetëm versione të...

Jeni gati për ndryshimin e ri të WhatsApp-it? Kontrolloni tani!

WhatsApp ka prezantuar versionin e ri “Dark Mode”, i cili bën të errët sipërfaqen e aplikacionit. Ky opsion i ri përveçse “errëson”...

Sa para mund të fitosh me YouTube

Teknologjia është bërë pjesë e pandashme për njerëzit… madje për disa shumë përfituese. Duke marrë rastin e YouTube, shumë persona që kanë një kanal...

Si ta kuptoni nëse dikush ju ka bllokuar në WhatsApp?

Mbase miqësia juaj me një mik të vjetër mund të jetë shkatërruar ose dëshironi të keni sa më pak kontakt me një...

WhatsApp nuk do të funksionojë më për këto modele të iPhone

Miliona përdorues të telefonave nuk do mund të përdorin më WhatsApp, pas një ndryshimi që pritet të vijë në këtë aplikacion. Versionet e vjetra të...

Shkencëtarët kanë krijuar robotin e parë të gjallë, me aftësi vet-shëruese

Kur mendojmë për robotë, ne mendojmë për makina metalike të mëdha dhe të ashpra. Sidoqoftë, një grup shkencëtarësh po sfidojnë mënyrën se si ne i...

Të gjitha modalet që do të prezantohen në shkurt nga Volkswagen

Prodhuesi prestigjioz gjerman i automjeteve, Volkswagen, do të zbulojë katër modele të reja muajin e ardhshëm, por në Indi. Në ngjarjen “Auto Expo 2020”, që...

Më Të Lexuara

Driton Zairi: Shitësi i mirë do të ju shes një veturë, kujdesi i mirë për klient ju shet 100 vetura

Mi-Da Grand Motors është e njohur si një kompani me përgjegjësi shoqërore. Misioni të cilin e ka kompania është që të siguroje mobilitet dhe...

Këshilli i Sigurimit nesër në ora 10:00 do të vendos nëse do të vazhdohet gjendja e jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet nesër në ora 10:00, e cila është dita e fundit, e gjendjes së jashtëzakonshme që më 15 maj...

Vuçiq: Jam i gatshëm të nis dialogun kur të formohet Qeveria në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka thënë se është i gatshëm të vazhdojë dialogun posa të formohet qeveria e re në Kosovë. Vuçiq i ka...

VMRO-DPMNE: Morbide të flasësh për zgjedhje në këtë situatë

Ashtu siç lëviz kurba e të infektuarve, po ashtu lëvizin edhe qëndrimet e partive politike për datën e zgjedhjeve. Sipas VMRO-DPMNE-së, rritja e numrit...

ASH: BDI shfrytëzon pandeminë Covid 19 si instrument për fushatë parazgjedhore!

Nuk është hera e parë që zyrtarë të BDI-së si ato të nivelit lokal dhe qendror keqpërdorin situatën me pandeminë Covid 19 për interesa...

Gjendet i vdekur një shtetas gjerman në Shkup

Një 42-vjeçar nga Gjermania u gjet i vdekur në Shkup. Gruaja që e gjeti e paraqiti atë në polici, pas të cilës u kontrollua...