Tashmë dihen dy skuadrat finaliste të Ligës së Kampionëve.

Real Madrid dhe Juventus do të ballafaqohen në super-sfidën e Kardifit.

Ndeshja do të zhvillohet më 3 qershor (e shtunë), me fillim prej orës 20:45.

Për Realin kjo është finalja e dytë në dy vitet e fundit, ndërsa për Juven e dyta në tri sezonet e fundit.