Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar mot të ftohtë për ditën e mërkurë.

 

Temperaturat minimale në pjesën e dytë të javës sipas IHMK-së, parashihen të ulen deri -9 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius.

Presioni atmosferik vazhdon të mbetet i lartë, mbi vlerat e normales.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-5m/s.