E rrallë, kompania gjermane prodhon diellin artificial

Një kompani gjermane ka ndërtuar diellin e parë artificial, një impiant të fuqishëm me ndriçim dhe ngrohje, që do të shërbejë për të shtyrë...

Vendi ku çdo vit gjarpërinjtë vrasin 50 mijë njerëz

“Përballja” mes njerëzve dhe gjarpërinjve, në qytete si Hyderabad dhe Bengaluru, por jo vetëm, është një gjë thuasje e zakonshme. E pavarësish përpjekjeve për t’i...

A ekzistojnë UFO-t? Ja çfarë thuhet në Kuran

Në lidhje me UFO-t dhe qëndrimin e muslimanit rreth tyre, a t’i besojë apo jo, në Kuran nuk ka diçka të specifikuar se ka...

Alarmon NASA, nën këmbët tona gjendet një “supervullkan” i cili rrezikon njerëzimin (FOTO)

Kur bëhet fjalë për kërcënime apo ngjarje katastrofike mendja na shkon tek Lufta e tretë botërore. Por sipas NASA-s, ka diçka shumë se kaq dhe...

Zogjtë pinë cigare? Shkencëtarët zbulojnë të vërtetën

Zogjtë përdorin gjithçka që gjejnë në mjedis për të ndërtuar foletë e tyre. Ata që janë larg banesave njerëzore, mbizotërojnë gjethet dhe degët, ndërsa...

Kjo është arsyeja përse civilizimet e lashta i kanë ndërtuar piramidat

Kjo është arsyeja përse civilizimet e lashta i kanë ndërtuar piramidat Autori: Lajmi.net Fun, Kuriozitete11:44, 14 November 2017 Një studiues që ka kaluar vite duke studiuar...

Mori motosharrën në dorë dhe nga druri realizoi portretin e Elvis Presley (Video)

Keni pasur rastin të shihni shumë njerëz duke bërë gjëra të bukura në dru, por ky burrë vërtet është i jashtëzakonshëm. Ai shfaqi talentin e...

Lëshohet me parashutë nga 160 metra lartësi, për të shpëtuar shokun e lënduar (Video)

Një parashutist nga Essex i Anglisë është lëshuar nga shkëmbi i lartë 160 metra, për të shpëtuar shokun që kishte humbur kontrollin pasi ishte...

Lind një fëmijë sirenë, fotot kanë bërë xhiron e botës

Një nënë i habiti mjekët kur ajo lindi fëmijën e dytë sirenë të Indisë, por fatkeqësisht e humbi atë vetëm katër orë më vonë.Fëmija...

Biologu shfaqë momentin e rrallë, kur merimanga largon komplet lëkurën (Video)

Jake Giannino nga Victoria e Australisë, ka zënë momentin e rrallë kur një merimangë e vogël, ka larguar në tërësi lëkurën e vjetër. Filmimi i...

Postimet e fundit