‘Çmendet’ bora, bëhet portokalli! Ja arsyeja

Këto pamje po bëjnë xhiron e botës dhe brenda pak minutave janë bërë virale! Raportohet se një fenomen i rrallë ka ndodhur në Europën...

Qeveria amerikane me projekt sekret për kontrollin e mendjes?

Qeveria amerikane mund të ketë mbledhur dokumente në mënyrë sekrete mbi kontrollin e trurit dhe boshatisjen me forcë të memories, tregojnë dosjet që kanë...

Tregon pacienti/Sa mora gjak nga i Ilir Metës, fillova të vjedh çantat e infermiereve?!

Një pacient “hemofilik”, i dëmtuar me mjet prerës e që kishte humbur gjak, rastisi të ishte i shtruar në spitalin e Sarandës, ditën që...

Familja e çuditshme indiane, që të gjithë kanë nga 24 gishtërinj (FOTO)

Kjo është familja e çuditshme indiane, 25 anëtarët e së cilës kanë nga 12 gishtërinj të duarve dhe 12 të këmbës. Krishna Choudhary, që jeton...

Pse gjatë dimrit kemi humor të keq?

Në Europën Veriore vuajnë nga dështimi dimëror një në 6 persona, ose thënë ndryshe mbi 10 milionë individë. I gjithë faji është i humorit të...

I dhimbte stomaku, mjekët shokohen nga ajo që nxjerrin nga aty

Doktorët në Indi u shokuan kur zbuluan një krimb shirit 1.82 cm të gjatë të lidhur pas zorrëve të pacientit i cili kishte dhimbje...

Burri ngre 10 litra ujë vetëm me kapakët e syve

Një njeri mund të ngrejë 10 litra ujë duke përdorur vetëm kapakët e syve.  Song Tao nga Shangdong i Kinës, ngre peshën deri në...

Përse flamengot mund të qëndrojnë lehtë me një këmbë

Flamingot mund të qëndrojnë në një këmbë shumë më gjatë sesa njerëzit dhe madje mund të flenë në to. Në një studim të fundit...

Shqiptari donte të martohej për letra në Angli, kontrata që i jep vajza e...

Të gjithë shqiptarët e dinë tashmë sagën e sakrificave të emigrantëve, sidomos në Angli, për të përfituar nënshtetësinë e huaj. Kjo është kopja e kontratës...

A e dini pse sulmohet shamia?

Kur jomyslimanët akuzojnë katragjyshet, gjyshet, nënat, gratë, motrat, vajzat, mbesat dhe stërmbesat tona se paguhen për mbulesë, ky është argument mbi vërtetësinë Hyjnore të...

Postimet e fundit