Analistët: VMRO e BDI, pengojnë formimin e Qeverisë

Njohësit e çështjeve politike hedhin dyshime se veprimet e VMRO DPMNE-së dhe BDI-së janë të koordinuara. Ndonëse në opinion ish partnerët e koalicionit shfaqin...

Rasti “Lagjja e Trimave”: Ja çfarë dëshmuan dëshmitarët e radhës

“Më 8 maj ishte shumë qetë lagja. Jam kthyer nga puna diku rreth orës 10 e gjysmë- 11 dhe menjëherë jam shtirë, kam qenë...

Drejtori i një shkolle të mesme në Maqedoni poston foto skandaloze në Facebook! (FOTO+18)

Në rrjetet sociale po përhapen fotot e drejtorit të një shkolle të mesme në Kumanovë në të cilën ai dyshohet se i tregon organet...

Taravari flet për gjendjen shëndetësore e Selës dhe bën apel: Të lëmë anash semantikën...

LR-PDSH-ja konstaton se sot data shënon 30 prill dhe ende asnjë terrorist i përfshirë në sulmet e 27 prillit në parlamentin Maqedonisë: NUK ËSHTË...

Arrest shtëpiak për sulmuesin e Sheqerinskës

Prokuroria Themelore Publike shqiptoi masën e arrestit shtëpiak prej tetë ditëve për sulmuesin e zv/kryetares së LSDM-së Radmilla Shekerinska, gjatë natës së dhunshme në...

Deputeti Zekiri reagon ashpër kundër Sulejman Rexhepit: “Kush je ti?!”

Deputeti Muhamet Zeqiri ka thumbuar kryetarin e BFI-së, Sulejman Rexhepi. Në një deklaratë të tij, Rexhepi ka thënë se Gruevskin nuk e kanë rrëzuar...

Deponia e egër në lagjen Dardania, banorët paralajmërojnë protesta

Heshtje në Ministrinë e Ekologjisë për problemin me deponinë në qytetin e Tetovës dhe akuzat që Ndërmarrja Publike i bëri në adresë të Ministrinë...

Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht me vranësira. Gjatë mbrëmjes do të ketë shira të përkohshëm, ndërsa në viset më të larta borë. Temperatura...

Dhuna në Kuvend, përpjekjet e vazhdueshme për ikje nga përgjegjësia (Video)

Kësaj pyetje nuk ju përgjigjen asnjëherë! Pavarësisht disa tentativave dhe vetë incizimeve nga kamerat e sigurisë, deputetët e VMRO-DPMNE-së Kërsto Mukoski dhe Sashe Vasilevski...

Shekerinska: Gruevski përmes “27 Prillit” kërkon amnisti për veten

Ministrja e mbrojtjes e Republikës së Maqedonisë, Radmilla Shekerinska në emisionin "360 gradë" në Alsat-M ka thënë se lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski po...

Postimet e fundit