Pavlopoulos mesazh Shkupit: Me irredentizëm dhe falsifikim të historisë nuk shkohet në BE

Presidenti grek Prokopis Pavlopoulos, ka porositur politikanët e Maqedonisë se përderisa tregojnë tendenca irredentiste, Maqedonia nuk do të ketë të ardhme evropiane. Pavlopoulos këtë e...

Pajaziti: Teuta Arifi rrënoj arsimin shqip në Tetovë!

Nga Mensur PajazitiNjë problem i kahmotshëm për nxënësit e Gjimnazit të Tetovës gjatë gjithë këtyre viteve ka qenë mungesa e një objekti të mirëfilltë...

Taravari: Sa më pak deputetë ka BDI-ja, aq më shumë avancohen të drejtat e...

Në vazhdën e takimeve me qytetarët, Aleanca për Shqiptarët (ASH) ka zhvilluar takimin e radhës në Strugë. Të pranishmit në panel si kryekomunari i...

Butel, është suspenduar një mësues nën akuzën se e ka rrahur një nxënës me...

Një mësues që dyshohet se përpara dy ditëve me shkop druri e ka rrahur një nxënës në shkollën “Zhivko Brajkovski” është suspenduar derisa nuk...

Shpëtimi i Selës më shumë se Gruevskin ka dëshpruar Kimin dhe Pozharin!

Ngjarjet tragjike të 27 prillit në parlamentin e Maqedonisë, që u shoqëuan me dhunë të paraparë ndaj deputetëve, e ku më së keqi e...

“Studentët në Maqedoni rrallë paraqesin korrupsionin”

Studentët në Maqedoni rrallë paraqesin korrupsionin, tregon hetimi i projektit “Mundësitë e ligjit për mbrojtje të informatorëve dhe parandalimin e korrupsionit në arsimin e...

PSP ankohet për lirimin e Koçanit

Prokuroria Themelore Publike ka dorëzuar ankesë te Gjykata Penale për mos paracaktimin e masës për paraburgimin për biznesmenin Sead Koçan, bën të ditur Makfaks,...

Stojanovski: Vendosja e Qoses në Sopishtë do të shkaktojë ndasi ndërmet maqedonasve dhe shqiptarëve

Këshillëtarët e LSDM-së në Komunën e Sopishtes kanë votuar kundër kërkesës që Shoqata e Bashkimit Shpirtëror të Setinëve, Popadinëve dhe Krushoradëve të heqin dorë...

Maqedonia do të emetojë një euro-obligacion të ri në fund të vitit 2017?

Portali Intellinews shkruan se Qeveria e Maqedonisë po mendohet që të emetojë një euro-obligacion në çerekun e katërt të vitit 2017 për të paguar...

Kërcënohet Ermira Mehmeti (FOTO)

I thyhen xhamat veturës së ish deputetes së Bashkimit Demokratik për Integrim, Ermira Mehmeti. Informacioni bëhet i ditur nga vet Ermira Mehmeti, e cila...

Postimet e fundit