Sulmuesi shqiptar Admir Mehmedi është gati për t’i thënë lamtumirë Bayer Leverksuenit.

Sipas mediave gjermane, reprezentuesi i Zvicrës kërkohet nga Kelni, një tjetër skuadër gjermane. Mehemdi ka bërë një sezon të kënaqshëm me Leverkusenin, por thuhet se lojtari pëlqen kalimin tek Kelni.

Raportohet se tashmë kanë nisur kontaktet mes Mehmedit dhe Kelnit, dhe ky transferim pritet të realizohet gjatë tregut të kësaj verë.