Barcelona ka shënuar fitore ndaj Sporting Gijonit me rezultat 6:0, në kuadër të xhiros së 35-të në La Liga.

Luis Suarez shënoi katër gola, prej të cilëve dy nga penalltia, ndërsa Messi e shtoi një tjetër dhe Neymar poashtu nga penalltia në këtë fitore të ekipit “Blaugran”

Pas kësaj fitoreje, Barca kryeson me 82 pikë, aq sa ka edhe Atletico Madrid në vendin e dytë, dhe një më shumë se Real Madridi në të tretin.

https://youtu.be/dPJxoeCkj_A?t=1