E premte, 7 Gusht, 2020
19 C
Skopje
Ballina Lajme Kryesoret

Kryesoret

‘E Majta’ në Maqedoni: Njëri regjim është zëvendësuar me tjetrin, ne nuk luftuam për këtë (Video)

Pas seancës së re të Mariglen Demiri, për demolimin e zyrës së kryetarit Ivanov gjatë protestave të 'Revolucionit Laraman', anëtari Xhejlan Veliu bëri thirrje...

Xhupa me rërë për fëmijët hiperaktivë (Video)

Fëmijët hiperaktivë janë në rritje në Gjermani dhe disa shkolla kanë vendosur të adoptojnë një masë të diskutueshme, një xhup plot me rërë që...

Çiçakovski: I kërkoj falje opinionit për jotransparencën (Video)

Pas dorëheqjes së kryetarit të Komisionit Shtetëror Zgjedhor nga funksioni, Aleksandar Çiçakovski, ai në një emision për novatv ka folur rreth dorëheqjes, përcjell Fol. Çiçakovski...

UT organizoi konferencën shkencore ndërkombëtare për sfidat e të bërit biznes në botën bashkëkohore

Në Universitetin e Tetovës sot i filloi punimet Konferenca V Ndërkombëtare Shkencore me temë: “Sfidat e të bërit biznes në botën bashkëkohore”. Kjo konferencë...

Shqiptarët sot shënojnë Ditën e flamurit, lexoni fjalimin e plotë të Ismail Qemalit!

Shqiptarët anë e mbanë botës, por edhe në Maqedoni festojnë 28 nëntori, shpalljen e pavarësisë së shtetit shqipëtar. Kjo ditë asocon në ngjarjet më...

Arrestohet shkupjani si i dyshuar për trafikimin e emigrantëve

Policia në vendkalimin kufitar Tabanoc në dalje prej Republikës së Maqedonisë mbrëmë në orën 22.15 i ka arrestuar shtetasit turk G.B.(36) si dhe dy...

Shekerinska premton kushte dhe rroga më të larta për URM-në

Pjesëtarët e armatës duhet ta dinë se do të vlerësohen sipas aftësisë dhe njohurive të tyre dhe jo sipas favorizimit të individëve ose partive...

”Do të ketë komision parlamentar për Grupin e Kumanovës”

Gazetar: Emir Hamzai Një Komision i posaçëm parlamentar për 'Grupin e Kumanovës' do të sillte në shesh të vërtetën për këtë rast. E vetmja mundësi...

Të gjithë për Ziadin Selën

Të gjithë shqiptarët në emigracion janë ngritur në këmbë për t’i dhënë mbështetjen masovike struganit atdhetar Ziadin Selës. Ata kanë marrë udhën për vendlindjen...

Më Të Lexuara

Filipçe për hapjen e shkollave: Javën e ardhshme do të merret vendim

Kemi dy sfida në periudhën e ardhshme, hapjen e shkollave dhe kopshteve dhe momentin e dytë kur moti nuk do të jetë aq i...

Ministri libanez: Kapaciteti për t’u përballur me ndikimin e shpërthimit është “shumë i kufizuar”

Ministri i Ekonomisë i Libanit, Raoul Nehme, ka deklaruar se kapaciteti financiar i vendit të tij për t’u përballur me ndikimin e shpërthimit të...

Klubi i njohur i ofron 15 milionë euro për Muriqin

Fenerbahce nuk e ka pranuar ofertën e Lazios në vlerë 15 milionë euro për sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqin, por bisedimet mes dy klubeve...

Vetëvendosje bëhet me televizion të vetin

Lëvizja Vetëvendosje është subjekti i parë politik që krijon një televizion të vetin. Albulena Haxhiu nga kjo parti ka thënë në Klan Kosova se qëllimi...

Skandal: Shqiptarët pakicë në Agjencinë për zbatimin e gjuhës shqipe

Shpëtim Pollozhani Ky Agjencion shumicën e të punësuarve duhet ta ketë shqiptarë. 1. Këshilltari shetëror për lekturim është i kombësisë maqedonase. 2.Këshilltari shtetëror për bashkëpunim qeveritar dhe...

Koronavirusi, në mbarë vendin gjithsej 3 402 raste aktive

Virusi Korona vazhdon të prekë më pak pacientë se sa gjatë muajit që lamë pas. Në 24 orët e fundit u regjistruan vetëm 113...